تغییر موضع اپل ، فروشگاه‌ها به خاطر شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی بسته هستند!

اپل اعلام کرده بود که تا ۸ فرودین ۹۹ تمامی فروشگاه‌های خودش را در سراسر جهان به غیر از چین تعطیل خواهد کرد اما طبق اطلاعات جدید، این کمپانی تغییر موضع داده و تعطیلی تا اطلاع ثانوی خواهد بود. ویروس کرونا تولید و معرفی محصولات جدید اپل را تحت تاثیر قرار داده است.

سازنده آیفون پس از بستن فروشگاه‌های خود در چین و بازگشایی آن‌ها، تصمیم به بستن اپل استورها در سراسر جهان به غیر از چین گرفت. این کمپانی ابتدا اعلام کرد که تعطیلی تا ۸ فروردین ۹۹ خواهد بود اما حالا در وب سایتش گفته که این تصمیم تا اطلاع ثانوی پابرجا خواهد بود.

این کمپانی پس از بستن فروشگاه‌هایش قسمت سوالات متداول وب سایتش را به روزرسانی کرد و به سوالات مهم کاربران در شرایط فعلی پاسخ داد. از جمله این سوالات می‌توان به  تعمیر دستگاه‌ها در شرایطی که فروشگاه‌های اپل بسته هستند، اشاره نمود.

دولت ایالات متحده آمریکا به شهروندانش توصیه کرده که تجمعات بیشتر از ۱۰ نفر نداشته باشند تا ویروس بیشتر شیوع نداشته باشد. تصمیم اپل هم به عنوان پاسخی به اعلامیه‌های دولتی تلقی می‌شود. اپل اعلام کرده که حقوق کارکنان خود را با وجود تعطیلی پرداخت خواهد کرد.

اپل همچنین شرایط مرخصی دادن به کارمندان را تغییر داده که راحت‌تر بتوانند از سلامت خود و خانواده‌شان حفاظت کنند. این کمپانی همچنان اجازه مرخصی به کارمندان اگر خود یا خانوادشان مبتلا شده باشند می‌دهد و یا اگر بخواهند از کودکان خود نگهداری کنند.

اپل شروع به سامندهی کارمندان برای دورکاری کرده است. با این وجود گزارش شده که کار از خانه به خاطر محرمانه بودن برخی اطلاعات در مورد محصولات آینده کارآمد نبوده است. این کمپانی طبق گزارشات متعدد قرار بود از یک آیفون ارزان قیمت در دو هفته آینده رونمایی کند اما به خاطر ویروس کرونا لغو شد.

همچنین بخوانید:

از طريق 9To5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.