هشدار اتحادیه اروپا به اپل : USB-C را محدود نکنید

اگر با دنیای فناوری آشنایی دارید، اکوسیستم اپل نیاز به معرفی ندارد. این اکوسیستم برای مدت طولانی افتخار و قدرت کمپانی کوپرتینویی بوده است. با این حال اپل اخیرا به خاطر رفتارهای ضد رقابتی خود به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، به خصوص پورت لایتنینگ که حالا از نظر قانونی هم برای آن‌ها مشکل ساز می‌شود و باید از USB-C استفاده کنند.

نبرد با قانونگذاران اتحادیه اروپا باعث شده که اپل پورت لایتنینگ را کنار بگذارد و آیفون ۱۵ را با USB-C عرضه کند. اما گزارش شده که اپل به دنبال راهی برای دور زدن الزامات قانونی است اما ظاهرا به هدف نمی‌رسد.

طبق مقاله‌ای که ابتدا توسط Die Zeit منتشر شد و سپس توسط AppleInsider، دستگاه‌هایی که الزامات رایج شارژر را برآورده نمی‌کنند از فروش آن‌ها در بازار اتحادیه اروپا جلوگیری می‌شود، این گفته‌ی تیری برتون یکی از مقامات ارشد بروکسل است.

کمیسیون اتحادیه اروپا مستقیما به اپل گفته که اگر اپل عملکرد پورت USB-C را محدود کند، از حضور در یکی از بزرگترین بازارهای جهان منع می‌گردد. همچنین بخوانید: سومین نسخه آزمایشی iOS 16.5 منتشر شد .

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال بررسی راهکارهایی برای محدود کردن برخی از قابلیت‌های USB-C برای کابل‌های اختصاصی خود است. این محدود کردن عملا هدف اتحادیه اروپا، یعنی استفاده از لوازم جانبی مشترک را، از بین می‌برد.

این اولین بار نیست که استراتژی تجاری اپل در اتحادیه اروپا مورد انتقاد قرار می‌گیرد. اپل در نسخه بعدی iOS احتمالا امکان نصب بازی و برنامه از فروشگاه‌های شخص ثالث را نیز فراهم کند.

با این حال ممکن است که امکان نصب برنامه و بازی از طریق فروشگاه‌های دیگر تنها در اتحادیه اروپا فراهم شود و شاید چنین رویکردی برای USB-C هم در نظر گرفته شود. با این حال بعید است که کاربران کشورهای دیگر، به خصوص آمریکایی‌ها، قبول کنند که یک آیفون محدودتر از اروپایی‌ها خریداری کنند و این می‌تواند برای اپل گران تمام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.