تفاوت طراحی و دوربین آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا

طراحی آیفون ۱۵ یکی از موضوعات داغ دنیای گوشی‌های هوشمند در چند ماه گذشته بوده و همچنان نیز یکی از این موضوعات می‌باشد و انتظارات ما از سری گوشی‌های بعدی اپل را شکل می‌دهد. طبیعتا تمرکز روی مدل‌های رده بالا یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا بیشتر است.

فایل‌های CAD جدیدی منتشر شده که می‌تواند نگاهی دقیق به آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا به ما بدهد. این فایل‌ها که از طریق منابع قابل اعتماد به دست ۹to5Mac رسیده، کمی با موارد قبلی متفاوت است.

آیفون 15 پرو
آیفون ۱۵ پرو

در این طرح‌ها دکمه‌های معمولی دیده می‌شوند و خبری از دکمه‌های ثابت نیست. دکمه‌ی جدیدی که جایگزین دکمه بی‌صدا شده هم در این تصاویر به چشم می‌خورند. این دکمه جدید قرار است یک کلید چند کاره باشد و کاربر بر اساس نیاز خود بتواند آن را سفارشی سازی کند. ما اکنون در اپل واچ اولترا دکمه‌ای به نام اکشن داریم که چنین عملکردی را ارائه می‌دهد.

آیفون 14 پرو در کنار آیفون 15 پرو
آیفون ۱۴ پرو در کنار آیفون ۱۵ پرو

آیفون ۱۵ اولترا (و شاید همان آیفون ۱۵ پرو مکس) طبق رندرها دوربین بزرگتری از آیفون ۱۵ پرو دارد. این افزایش سایز می‌تواند تایید کننده شایعات، مبنی بر سیستم دوربین مجهزتر مدل اولترا باشد. همچنین ببینید: کپی ریلمی C55 از آیفون ۱۴ پرو .

آیفون 15 پرو در کنار 15 پرو مکس (اولترا)
آیفون ۱۵ پرو در کنار ۱۵ پرو مکس (اولترا)

طبق شایعات آیفون ۱۵ اولترا با یک لنز زوم متغیر یا لنز تله فوتو با سطح مختلف زوم اپتیکال همراه است. با این حال به نظر می‌رسد که برآمدگی بیشتر دوربین به خاطر استفاده از حسگر بزرگ ۱ اینچی سونی یا یک دوربین تله فوتو با زوم ۵ تا ۶ برابری باشد.

فایل‌های CAD استفاده شده برای این رندرها نیز شایعات قبلی مبنی بر حضور پورت USB-C و حاشیه نازک‌تر صفحه نمایش را تایید می‌کند.

صفحه نمایش

فایل‌های CAD از سوی اپل در اختیار تولید کنندگان لوازم جانبی قرار می‌گیرد تا بتوانند محصولات خود را برای عرضه سریع پس از معرفی نسل بعدی آیفون ارائه کنند. با این حال تضمین ۱۰۰ درصدی وجود ندارد که فایل‌های واقعی از سوی منبع منتشر شده باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.