ویژگی تشخیص افتادن اپل واچ اجازه نداد یک زن بمیرد

معمولا داستان‌ها در مورد نجات جان انسان‌ها توسط اپل واچ مربوط به ویژگی‌های ECG یا مانیتور اکسیژن خون است. اما به گزارش یکی از کاربران، ویژگی تشخیص افتادن اپل واچ جان یک مادرش را نجات داده است. این ویژگی اگر صاحب اپل واچ به زمین بیفتد و پاسخی به اپل واچ ندهد، به مخاطب اضطراری و مرکز اورژانس اطلاع می‌دهد.

این کاربر توضیح داده که مادرش در یک سفر کاری در هتل بوده که درد در قفسه سینه خود حس کرده است. او در هتل به زمین می‌خورد و همکارش او را در راه اتاق دیده و با مرکز اورژانس تماس گرفته است. وقتی این همکار تماس را برقرار کرد به وی گفتند که قبلا اطلاع داده شده و مشخص شد که اپل واچ این خانم با مرکز اورژانس تماس برقرار کرده و حادثه را گزارش داده است.

تماس فوری اپل واچ بعضی اوقات می‌تواند به معنای نجات زندگی باشد و این بیمار هم دچار پارگی آئورت گردیده و زمان در این شرایط بسیار حائز اهمیت است. عمل جراحی روی این خانم موفقیت آمیز بود و به لطف ویژگی تشخیص افتادن اپل واچ، این خانم از چیزی که معمولا کشنده است، جان سالم به در برد. همچنین بخوانید: تفاوت طراحی و دوربین آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا .

ویژگی تشخیص افتادن در اپل واچ SE، اپل واچ سری ۴ و مدل‌های جدیدتر موجود است. وقتی کاربر به زمین می‌خورد و اپل واچ این را تشخیص می‌دهد با هشدار لرزشی، صدا و نمایش پیام در صفحه نمایش به کاربر اطلاع می‌دهد که افتادن را تشخیص داده است. کاربر اگر حال خوبی داشته باشد و نیاز به کمک نداشته باشد می‌تواند عملیات را لغو کند اما اگر این کار را نکند و حدود یک دقیقه ساعت حرکت وی را تشخیص ندهد، به صورت خودکار با اورژانس تماس می‌گیرد.

کاربری که این مسئله را مطرح کرده گفته گاهی اوقات که این داستان‌ها را می‌بینم و فکر می‌کنم برای تبلیغات اغراق آمیز شده‌اند یا ساختگی هستند. اما حالا که برای مادرم رخ داده دیگر چنین فکری نمی‌کنم. این باعث شده که تا زمانی که زنده هستم کاربر اپل باشم و مشخص شد که چنین فناوری واقعا می‌تواند زندگی را نجات دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.