سرقت نیم میلیون دلاری از اپل با سوراخ کردن دیوار سرویس بهداشتی!

یک فروشگاه اپل که در مرکز خریدی واقع در لس آنجلس بوده، مورد سرقت قرار گرفته و ۴۶۳ آیفون، و تعداد نامشخصی اپل واچ و آیپد از آن دزدیده شده است. ارزش کالاهای دزدیده شده تقریبا نیم میلیون دلار می‌باشد! دو دزد خلاق وارد مرکز خرید شده‌اند و سوراخی را در دیوار سرویس بهداشتی یکی از فروشگاه‌های این مرکز خرید به نام Seattle Coffee Gear ایجاد نموده‌اند. آن‌ها از طریق سوراخ وارد اپ استور شده‌اند و سیستم امنیتی فروشگاه اپل را دور زده‌اند.

از نظر ظاهری مشخص نیست که اپل استور در کنار فروشگاه Seattle Coffee Gear قرار دارد و ظاهرا دزدها به نقشه‌های مرکز خرید دسترسی داشته‌اند. یکی از مدیران فروشگاه Seattle Coffee Gear این مسئله را مطرح کرده و گفته: من هرگز به این فکر نکردم که در مجاورت اپل استور هستیم، منظورم شیوه قرار گیری واحدها است. بنابراین یک نفر باید واقعا روی این موضوع فکر می‌کرده و به نقشه مرکز خرید دسترسی داشته باشد.

فروشگاه Seattle Coffee Gear تجهیزات و لوازم جانبی قهوه سازی مانند دستگاه‌های اسپرسو ساز، قهوه ساز، آسیاب، قهوه و … را می‌فروشد. همچنین بخوانید: برنامه نویسی بدون آشنایی با آن برای هدست AR/VR اپل !

یک فیلم نظارتی به دست پلیس رسیده اما به عنوان بخشی از تحقیقات، نمی‌توان آن را برای عموم منتشر کرد. هیچ کارمندی در فروشگاه اپل هنگام سرقت حضور نداشته و مرکز خرید تا شب بسته بوده است. هیچ چیزی از فروشگاه تجهیزات قهوه دزدیده نشده و فقط خسارت جزئی بابت سوراخ دیوار و قفل‌های شکسته روی دست آن‌ها مانده است. سارقان بدون اینکه آسیبی به لوله‌های درون دیوار بزنند، دیوار را سوراخ کرده و ظاهرا با آگاهی کامل دست به این سرقت زده‌اند.

مایک اتکینسون، مدیر عامل Seattle Coffee Gear در توییتر گفته که ورود و خروج دزدها کمتر از ۱۵ دقیقه طول کشیده است. همچنین بخوانید: وقتی آیفون خود به خود آتش می‌گیرد!

سخنگوی Brookfield Properties، شرکتی که مالک این مرکز خریده است گفته که: مالکیت مرکز خرید از این حادثه عصبانی است و با پلیس همکاری می‌کنند. همچنین این حادثه را یک رویداد نادر خواند و در مورد برنامه امنیتی قوی مرکز گفت. به گفته‌ی پلیس سرقت یکشنبه گذشته بعد از ساعت ۷ بعد از ظهر رخ داد و کارمندان اپل استور تا صبح روز بعد از سرقت مطلع نشدند.

پلیس این دزدی را یک عملیات سازماندهی شده خواند و گفته که هیچ اثری انگشتی از آن‌ها باقی نمانده است. اپل هنوز در مورد این سرقت اظهار نظر نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.