وقتی آیفون خود به خود آتش می‌گیرد!

شاید گلکسی نوت ۷ را به خاطر داشته باشید که چند سال پیش حواشی زیادی را به خاطر آتش گرفتن تجربه کرد. یک ویدیو جدید منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون هم این مسئله را ممکن است تجربه کند و آتش بگیرد. اما لازم به ذکر می‌باشد که گوشی موجود در فیلم آیفون ۴ است که بیش از یک دهه پیش معرفی شد!

آتش سوزی در خانه برایان و جنیفر لیسگانگ در اوهایو اتفاده افتاده که آیفون را در شب متصل به شارژر روی پیشخوان آشپزخانه گذاشته‌اند. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسیده و دوربین مدار بسته همه چیز را ثبت و ضبط کرده است.

«ما بسیار خوش شانس بودیم که خانه آتش نگرفت. بچه‌های ما دیشب آیفون ۴ قدیمیمان را در آشپزخانه با آداپتور اپل به شارژ زدند که هنگام خواب منفجر شد و آتش گرفت. خوشبختانه دیروز پیشخوان را تمیز کرده بودیم. معمولا کاغذها و کتاب‌های مدرسه زیادی در این مکان وجود دارد. امروز صبح تیکه‌های کوچک تلفن و دود سیاه در سراسر پیشخوان وجود داشت. من ویدیو زیر را پست کرده‌اند و امیدوارم اشتراک گذاری این بتواند به جلوگیری از آتش سوزی در خانه دیگران کمک کند» پست فیسبوک این زوج.

این حادثه می‌توانست تبعات بسیار بدتری داشته باشد. قطعا اتصال به شارژر یک دستگاهی که عمر آن بیش از ۱۰ سال می‌باشد، بدون مراقبت بسیار خطرناک است. همچنین بخوانید: اپل واچ اولترا ۲ با صفحه نمایش بزرگتر micro-LED .

باتری‌های لیتیوم یونی محدوده‌ی دمایی خاصی دارند و می‌توانند با گذشت زمان به دلیل انتشار گاز توسط مواد شیمیایی داخل آن، متورم شوند. هنگامی که ولتاژ به زیر یک مقدار خاص می‌رسد، آن‌ها قادر به شارژ مناسب نیستند و گرمای بیش از حد تولید می‌کنند. آسیب فیزیکی، عایق قدیمی بین سلول‌ها و سایر مشکلات نیز می‌تواند منجر به فاجعه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.