تهدید امنیت گوشی با شارژ کردن در ایستگاه های شارژ

ایستگاه های شارژ گوشی که مدتی است در ایران نیز رواج پیدا کرده، در نگاه اول یک موهبت به نظر می‌رسد، به خصوص برای کسانی که شارژ آن‌ها در حال اتمام است و پاوربانک به همراه ندارند. اما باید بدانید که این ایستگاه‌های شارژ می‌توانند امنیت گوشی هوشمند شما را با خطر مواجه کنند. این مسئله‌ای است که از سوی یکی از اکانت‌های رسمی توییتر FBI مطرح شده است.

ایستگاه‌های شارژ که در فرودگاه‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید حضور دارند می‌توانند امنیت گوشی هوشمند شما را با خطر مواجه کنند. اتصال USB به آیفون یا گوشی اندرویدی شما نصب بدافزار و نرم افزارهای نظارتی را ساده‌تر می‌کند. شاید این کار در آیفون سخت‌تر باشد اما اگر امنیت گوشی برای شما مهم است و اطلاعات خاصی روی گوشی خود دارید، از استفاده از ایستگاه‌های شارژ عمومی جدا خودداری کنید. همچنین بخوانید: سرانجام امکان استفاده از یک اکانت واتساپ در چند گوشی فراهم شد .

بدافزارهای می‌توانند روی درگاه USB و حتی کابل متصل به ایستگاه شارژ حضور داشته باشند و دستگاه شما را آلوده نمایند. البته اغلب گوشی‌های اندرویدی و آیفون در صورت انتقال دیتا، دسترسی درخواست می‌کنند که کاربر باید آن را هنگام اتصال به ایستگاه شارژ عمومی رد کند.

در این میان چند توصیه وجود دارد که شما را از این تهدید مصون نگه می‌دارد:

  • به جای استفاده از ایستگاه شارژ عمومی یک پریز برق بیابید و با استفاده از شارژر خود، گوشی را شارژ کنید.
  • اگر در سفر جاده‌ای هستید می‌توانید از شارژرهای فندکی استفاده نمایید
  • یک پاوربانک تهیه کنید و مطمئن شوید قبل از خروج از خانه یا هتل شارژ کامل داشته باشد

اگر مجبورید که گوشی خود را در یک ایستگاه شارژ عمومی شارژ نمایید، آن را قفل نگه دارید. اگر بتوانید آن را خاموش کنید، بهتر است.

اگر چه ایستگاه‌های شارژ عمومی در شرایط خاص می‌توانند به کمک شما بیایند اما در نظر داشته باشید که در قبال دریافت شارژ باتری ممکن است چه مواردی را از دست بدهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.