اپل واچ اولترا ۲ با صفحه نمایش بزرگتر micro-LED

طبق گزارشی تازه، نسل بعدی اپل واچ اولترا با صفحه نمایش بزرگتر micro-LED همراه است.

اپل اولین بار اپل واچ اولترا را در شهریور ماه ۱۴۰۱ معرفی کرد. یک ساعت هوشمند که با سایر اپل واچ‌ها متفاوت بود و برای کاربران خاصی ارائه شد. این ساعت هوشمند پرچمدار روی ماجراجویی و استقامت تمرکز دارد.

اپل واچ اولترا برای ورزشکاران حرفه‌ای برخی رشته‌ها، ماجراجویان و غواصی عالی است. با این حال کاربران عادی نیز تمایل نسبتا زیادی به خرید اپل واچ اولترا نشان داده‌اند. چون این ساعت هوشمند علاوه بر استحکام، صفحه نمایش بزرگتر و عمر باتری بیشتری را نیز ارائه می‌دهد.

اما نسل بعدی اپل واچ اولترا می‌تواند این دو مولفه آخر را بهتر هم کند. به گفته جف پو، تحلیلگر  فناوری، اپل روی ارتقاء هیجان انگیزی برای اپل واچ اولترا ۲، از جمله صفحه نمایش بزرگتر، کار می‌کند. به گفته پو دستگاه می‌تواند یک صحفه نمایش ۲.۱ اینچی micro-LED داشته باشد که نسبت به صفحه ۱.۹۲ اینچی اولد، ارتقا محسوب می‌شود.

با وجود شایعه صفحه نمایش ۲.۱ اینچی، گزارشات نشان می‌دهد که بعید است ساعت به طور کلی بزرگ شود و حاشیه‌های صفحه نمایش کمتر خواهد شد.

اما چرا mico-LED؟

صفحه نمایش Micro-LED اپل واچ اولترا ۲

چندین شایعه حاکی از آن می‌باشد که اپل در تلاش است تا نمایشگرهای micro-LED را به چندین محصول خود بیاورد که تعجب آور نیست. micro-LED یک صفحه نمایش پیشرفته با روشنایی و دقت رنگ بالاتر از اولد است.

متاسفانه نمایشگرهای micro-LED در مقایسه با اولد یا mini-LED، گران هستند. بنابراین منطقی است که اپل اولین گام این تغییر را در یک صفحه نمایش کوچک مانند اپل واچ اجرایی کند. مانند فناوری اولد که برای اولین بار در اپل واچ (در محصولات این کمپانی) مورد استفاده قرار گرفت.

علاوه بر صحبت در مورد اپل واچ اولترا ۲۰۲۴، جف پو انتظاراتش در مورد سری آیفون ۱۵ را نیز مطرح کرده که در این مطلب به آن اشاره داشته‌ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.