بهترین مک بوک پرو و مک مینی ۲۰۲۳ ؛ تا ۳۰۰ میلیون تومان !

اپل به تازگی مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی را با تراشه‌های M2 Pro و M2 Max معرفی کرده که قدرت فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند. حتی مدل پایه آن‌ها نیز از بسیاری از لپ تاپ‌های موجود در بازار بهتر عمل می‌کنند. این ادعا را در مورد مک مینی، کامپیوتر دسکتاپ کوچک اپل نیز صادق است. اما اگر بخواهیم بهترین کانفیگ مک بوک پرو ۱۴ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی و مک مینی ۲۰۲۳ اپل را خریداری کنیم چقدر برای ما هزینه دارد؟ بیاید بررسی کنیم!

مک بوک پرو ۱۴ اینچی

اگر اندازه کوچک برای شما اولیت دارد، قطعا به سراغ نسخه ۱۴ اینچی می‌روید که برای حمل نیز بهتر است.

مدل پایه مک بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه M2 پرو همراه است که پردازنده ۱۰ هسته‌ای، پردازنده گرافیکی ۱۶ هسته‌ای، ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی ارائه می‌دهد و قیمت ۱۹۹۹ دلاری دارد.

اگر بخواهید بهترین مدل نسخه ۱۴ اینچی را تهیه کنید با سخت افزار زیر روبرو می‌شوید:

  • تراشه M2 مکس با پردازنده ۱۲ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۳۸ هسته‌ای
  • ۹۶ گیگابایت رم یکپارچه
  • ۸ ترابایت حافظه SSD

بهترین مک بوک پرو 14 اینچی 2023

برای داشتن چنین سخت افزاری باید ۶۲۹۹ دلار هزینه بپردازید که با احتساب دلار ۴۵ هزار تومانی فعلی، یعنی تقریبا ۲۸۴ میلیون تومان! این برای نسخه ۱۴ اینچی بود و برای نسخه ۱۶ اینچی هزینه بیشتر هم می‌شود.

مک بوک پرو ۱۶ اینچی

برخی از افراد مانند من، صفحه نمایش بزرگ را ترجیح می‌دهند که باتری بزرگتری هم به همراه دارد.

مک بوک پرو ۲۰۲۳ مدل پایه ۱۶ اینچی با تراشه M2 پرو همراه است که دارای پردازنده ۱۲ هسته‌ای و پردازشگر گرافیکی ۱۹ هسته‌ای می‌باشد. رم ۱۶ گیگابایت و حافظه ۵۱۲ گیگابایتی SSD، از سایر مشخصات آن هستند. این مدل ۲۴۹۹ دلار قیمت دارد.

اما بهترین مدل مک بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۲۳ چه مشخصاتی دارد؟

  • تراشه M2 مکس با پردازنده ۱۲ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۳۸ هسته‌ای
  • ۹۶ گیگابایت رم یکپارچه
  • ۸ ترابایت حافظه SSD

بهترین مک بوک پرو 16 اینچی 2023

بهترین مدل مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی از نظر بسیاری از مشخصات مشابه هم هستند اما قیمت آن‌ها یکسان نیست. بهترین مک بوک پرو ۲۰۲۳ برچسب قیمتی ۶۴۹۹ دلار دارد که رقمی در حدود ۳۰۰ میلیون می‌شود!

مک مینی

اگر کامپیوترهای کلاس دسکتاپ را ترحیح می‌دهید شاید مک مینی گزینه جذابی به نظر برسد.

مدل پایه مک مینی ۲۰۲۳ با تراشه M2 همراه است که پردازنده ۸ هسته‌ای و پردازشگر گرافیکی ۱۰ هسته‌ای در کنار رم ۸ گیگابایت و حافظه ۲۵۶ گیگابایت حضور دارند. این مدل ۵۹۹ دلار قیمت دارد.

اما مشخصات بهترین نسخه مک مینی ۲۰۲۳:

  • تراشه M2 پرو با پردازنده ۱۲ هسته‌ای و گرافیک ۱۹ هسته‌ای
  • ۳۲ گیگابایت مموری یکپارچه
  • ۸ ترابایت هارد SSD
  • پورت اترنت ۱ گیگابایتی

بهترین مک مینی 2023

قیمت این مدل معادل ۴۴۹۹ دلار است که تقریبا ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود، یک افزایش قیمت قابل توجه.

با توجه به اینکه مک مینی نمایشگر و باتری ندارد، حداکثر رم آن ۳۲ گیگابایت است و به تراشه M2 مکس نیز مجهز نمی‌شود، اختلاف قیمت آن با مک بوک پرو قابل توجیه است.

توجه

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، افراد بسیار کمی به دنبال خرید تجهیزات رده بالا هستند اما لازم به ذکر است که نیاز اغلب کاربران با مدل‌های پایه و یا نهایتا متوسط برطرف می‌شود و نیازی به خرید بهترین‌ها نیست. در بسیاری از کارها عملکرد مدل پایه و رده بالا مشابه است و در دنیای واقعی تفاوت‌ها اندک احساس می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.