مک بوک ایر ۱۵ اینچی و مک بوک ۱۲ اینچی جدید در راه هستند

شایعه شده که یک آیپد پرو ۱۴.۱ اینچی جدید در اوایل سال ۲۰۲۳ رونمایی می‌شود، در همین حال گفته می‌شود باید منتظر چهره‌های جدید برای مک بوک نیز باشیم و مک بوک ایر ۱۵ اینچی و مک بوک ۱۲ اینچی عضو آتی خانواده مک خواهند بود.

مک بوک ایر ۱۵ اینچی

مارک گورمن از بلومبرگ ادعا می‌کند که اپل در حال توسعه یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی جدید برای سال ۲۰۲۳، مدل ۱۲ اینچی جدید و ارتقاء مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی موجود است. در این گزارش گفته شده که مک بوک ایر ۱۵ اینچی می‌تواند شبیه به نسخه عریض‌تر مک بوک ایر ۱۳.۶ اینچی باشد و در بهار سال آینده رونمایی شود. اپل در ابتدا قصد داشت که نسخه جدید ۱۵ اینچی را در سال ۲۰۲۲ عرضه کند اما برنامه متوقف شد و روی مک بوک ایر ۱۳.۶ اینچی متمرکز شد. نسخه بزرگتر در اوایل سال ۲۰۲۳ در رویداد بهاری اپل معرفی می‌شود.

مک بوک ۱۲ اینچی

طبق این گزارش، اپل همچنین در حال توسعه یک مک بوک ۱۲ اینچی کوچکتر است، اگرچه نام آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اپل از سال ۲۰۱۹ که مک بوک ۱۲ اینچی رتینا منسوخ شد، دیگر نوت بوکی با این اندازه معرفی نکرد. گورمن حدس می‌زند که این مک بوک کوچک در پایان سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه شود.

مک بوک پرو‌های به روز شده

در انتهای این گزارش آمده که به روزرسانی مک بوک پرو ۱۳.۹ و ۱۶ اینچی فعلی نیز صورت می‌گیرد. مک بوک پرو‌های ارتقا یافته با نام‌های رمزی J414 و J416 می‌توانند با تراشه‌های جدید M2 پرو و M2 مکس همراه باشند. این تراشه‌ها تا پایان سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شوند اما نباید انتظار مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی کاملا جدیدی را داشته باشید و همچنین احتمالا موکول شدن معرفی تراشه به سال آینده نیز وجود دارد.

طبق شایعات، تراشه M2 مکس دارای یک پردازنده ۱۲ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۳۸ هسته‌ای است. برای مقایسه، M1 مکس پردازنده ۱۰ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۳۲ هسته‌ای دارد.

در نهایت گورمن اشاره کرده که اپل در حالا توسعه یک مک مینی جدید، آیپد پرو ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی و تراشه M3 است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.