مک بوک پرو با تراشه M2 پرو و M2 مکس و رم حداکثر ۹۶ گیگابایتی

پس از ماه‌ها شایعات و افشاگری‌های مختلف، اپل سرانجام به طور رسمی از مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس رونمایی کرد. مک بوک پروهای جدید تا ۶ برابر عملکرد سریع‌تر، ۹۶ گیگابایت رم و پیشرفت‌های دیگر را ارائه می‌دهند. در این مطلب به تمام مواردی که باید از مک بوک پرو ۲۰۲۳ بدانید، می‌پردازیم.

مطابق انتظار مک بوک پروهای جدید ۲۰۲۳ از تراشه‌های جدید M2 Pro و M2 Max بهره می‌برند. به گفته اپل این تراشه‌های جدید عملکرد و کارایی بهتری دارند و با یک بار شارژ تا ۲۲ ساعت عمر باتری را ارائه می‌دهند. اپل می‌گوید: کاربرانی که از مک‌های مبتنی بر اینتل به مک‌های جدید بیایند، پیشرفت چشمگیری را در عملکرد، عمر باتری، اتصال و بهره‌وری کلی تجربه می‌کنند.

مک بوک پرو با تراشه M2 Pro

مک بوک پرو با تراشه M2 پرو دارای یک پردازنده ۱۰ یا ۱۲ هسته‌ای است. شما با خرید مک بوک پرو M2 Pro تا هشت هسته پردازنده با عملکرد بالا و ۴ هسته با راندمان بالا خواهید داشت که تا ۲۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به M1 Pro دارد. همچنین در بخش RAM نیز پیشرفت قابل توجهی کرده و پهنای باند حافظه یکپارچه به ۲۰۰ گیگابایت بر ثانیه رسیده و تا ۳۲ گیگابایت حافظه یکپارچه ارائه می‌شود.

مک بوک پرو M2 Pro

پردازنده گرافیکی یا همان GPU نیز ارتقای قابل توجهی داشته است. پردازنده گرافیکی MacBook Pro با تراشه M2 Pro دارای حداکثر ۱۹ هسته است که عملکرد گرافیکی را تا ۳۰ درصد بهبود می‌بخشد. موتور عصبی نیز بهبود یافته و اکنون ۴۰ درصد سریعتر شده است و عملیات‌های یادگیری ماشینی مانند تجریه و تحلیل ویدیو و پردازش تصویر را کارآمدتر می‌نماید. موتور رسانه‌ای نیز پخش سریع‌تر ویدیو را به همراه دارد و همچنین هنگام رمزگذاری انرژی کمتری مصرف می‌نماید.

مک بوک پرو با تراشه M2 Max

مک بوک پرو با تراشه M2 Max یک پردازنده گرافیکی خارق العاده با ۳۸ هسته دارد که عملکرد گرافیکی آن نسبت به M1 Max را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. همچنین دارای پهنای باند حافظه یکپارچه ۴۰۰ گیگابایتی با حداکثر رم یکپارچه ۹۶ گیگابایتی است که از پس سنگین‌ترین کارهای گرافیکی را نیز برمی‌آید.

این مک بوک پرو دارای یک پردازنده ۱۲ هسته‌ای با ترکیبی از ۸ هسته با کارایی باند و ۴ هسته با راندمان بالا است که عملکرد ۲۰ درصدی بهتر را نسبت به M1 مکس دارد. مانند مدل M2 پرو، یک موتور رسانه‌ای پیشرفته در این مک بوک پرو حضور دارد که در پخش و رمزگذاری رسانه عملکرد بهتری دارد.

مک بوک پرو 2023

مک بوک پرو جدید جدای از تراشه‌های پردازشی جدید، از اتصال وای-فای ۶E، اتصال پیشرفته HDMI و نمایشگرهای ۸K پشتیبانی می‌کند. به گفته‌ی اپل مک بوک پرو جدید از نمایشگرهای ۸K تا ۶۰ هرتز و نمایشگرهای ۴K تا ۲۴۰ هرتز پشتیبانی می‌نماید. علاوه بر HDMI، مک بوک پرو جدید از سه پورت تاندربولت ۴، یک پورت ۳.۵ م.م صدا، اسلات کارت SDXC و شارژ مگ سیف ۳ پشتیبانی می‌نماید.

قیمت MacBook Pro 2023

قیمت مدل پایه ۱۴ اینچی با تراشه M2 پرو معادل ۱۹۹۹ دلار است و مدل ۱۶ اینچی نیز از ۲۴۹۹ دلار قیمت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.