توافقنامه عجیب اپل در هند !

همانطور که می‌دانید اپل اولین فروشگاه خود در هند را افتتاح کرده است. اما گزارشی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد اپل از مرکز خریدی که فروشگاهش در آن واقع شده خواسته ۲۲ برند رقیب را در آن جا راه ندهند!

طبق گزارش، اپل توافقنامه‌ای با مالک مرکز خرید داشته که هیچ یک از برندهای فهرست شده به عنوان «برندهای رقیب»، اجازه نمایش، فروش یا حتی تبلیغ محصولات و خدمات خود را در محدوده مرکز خرید ندارند.

۲۲ شرکتی که به عنوان برندهای رقیب توسط اپل در این توافقنامه درج شده‌اند عبارتند از آمازون، بوز، دل، دویالت، فیسبوک، فاکسکان، گارمین، گوگل، هیتاچی، اچ پی، اچ تی، آی‌بی‌ام، اینتل، لنوو، الجی، مایکروسافت، نست، پاناسونیک، سونی، توشیبا و توییتر. با کمال تعجب، سامسونگ که یکی از رقبای اصلی اپل در بازار است، در این لیست حضور ندارد! همچنین بخوانید: باریک‌ترین حاشیه صفحه نمایش گوشی هوشمند در آیفون ۱۵ .

طبق گزارشات اپل یک قرارداد ۱۱ ساله امضا کرده است. طبق این قرارداد اپل حداقل ماهیانه ۵۱,۳۰۰ دلار و ۲% درآمد را برای ۳۶ ماه اول پرداخت می‌کند که بعد از آن به ۲.۵ درصد خواهد رسید. اجاره هر سه سال ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. این فروشگاه حدود ۲۰۰۰ متر مربع است و یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اپل در جهان محسوب می‌گردد.

هند به عنوان یک بازار در حال ظهور برای اپل حیاتی است و احتمالا سهم قابل توجهی از درآمد آینده نزدیک کمپانی دارد. اپل برای تقویت حضور خود در این کشور چندین کارخانه مونتاژ راه اندازی کرده و کارخانه‌های جدید هم در راه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.