آیفون ۱۴ سه دانشجو را از یخ زدگی نجات داد

برخی از کاربران شاید فکر کنند که ویژگی SOS اضطراری اپل توسط ماهواره یک شوی نمایشی است اما داستان‌های موفقیت آمیز متعدد خلاف این تفکر را ثابت می‌کنند. در تازه‌ترین اتفاق سه دانشجو با کمک این ویژگی آیفون ۱۴ از هیپوترمی نجات یافتند.

سه دانشجوی دانشگاه بریگام یانگ تصمیم گرفتند که به منطقه تفریحی سان رافائل سول بروند که آنجا مملو از دره‌ها و دیگر سازندهای زمین شناسی می‌باشد. بعد از یک سال دره نوردی، آن‌ها تصمیم گرفتند به یک دره در آن نزدیکی بروند که نام آن را شنیده بودند.

بریجر وودز یکی از این دانشجویان می‌گوید: ما در مورد این دره بسیار جالب خوانده بودیم و حدود یک سال است که دره نوردی می‌کنیم. این گروه بعد از برخورد به گودال‌های عمیق و یخ زده دچار مشکل شدند.

جرمی مامفور یکی دیگر از افراد این گروه گفت: ما فکر می‌کنیم که زمستان پربارش یوتا دره را تا حدودی تغییر داده و مجر به سناریو بسیار سخت‌تر از آنچه که برایش آماده بودیم، شد.

گروه نزدیک به سه ساعت را در آب‌های دمای انجماد گذارنده و بری علائم هیپوترمی را نشان دادند. مامفورد گفت: من دچار شوک هیپوترمی شدم و شروع به وحشت و یخ زدگی نمودم و این دو با دیدن من بسیار نگران شدند.

در آنجا خبری از پوشش مخابراتی اپراتورهای تلفن همراه نبود و این سه نفر وقتی متوجه وخامت اوضاع شدند با کمک آیفون ۱۴ اقدام به ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره کردند. این پیام از طریق یک ماهواره ارسال شد و کمک برای نجات این سه دره نورد رسید. همچنین بخوانید: دوام یازده روزه‌‌ی آیفون ۱۱ در یک دریاچه .

وودز گفت: راستش را بخواهید وقتی هلیکوپتر را آنجا دیدم گریه کردم، آن‌ها می‌گفتند هی، شما را می‌بینیم. من فقط از آن‌ها بسیار سپاسگزارم و ای کاش آن‌ها را در شرایط دیگری ملاقات می‌کردم. همه‌ی آن‌ها افراد فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسند اما باز هم یک تشکر خیلی بزرگ می‌کنم.

چندی پیش نیز یک مرد در آلاسکا و یک زوج کالیفرنیایی بعد از تصادف با کمک ویژگی SOS اضطراری آیفون ۱۴ نجات پیدا کردند. متاسفانه این ویژگی در ایران در دسترس نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.