سرنوشت کارمندی که از اپل ۱۷ میلیون دلار دزدی کرد!

یکی از کارمندان سابق اپل بعد از اینکه ۱۷ میلیون دلار از اپل دزدی کرد به ۳ سال زندان محکوم گردید و همچنین باید ۱۹ میلیون دلار پرداخت کند. دیرندرا پراساد ۵۵ ساله در مارس سال گذشته متهم شد و در نوامبر به جرم خود اعتراف کرد.

پراساد از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۸ به عنوان خریدار قطعات در زنجیره تامین جهانی غول آمریکایی مشغول به کار بود. وی در اعترافات خود گفته که از سال ۲۰۱۱ شروع به دزدی کرده و از طریق رشوه، افزایش فاکتورها، سرقت قطعات و گرفتن هزینه از اپل برای قطعاتی که هرگز تحویل داده نشده‌اند کارهای خود را پیش برده است. اقدامات وی منجر به ضرر ۱۷ میلیون دلاری برای اپل گردیده است. همچنین بخوانید: آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس با رنگ زرد .

پراساد با صاحب دو کمپانی فروشنده نیز همکاری داشته که هر دو جداگانه متهم شده‌اند. این کارمند اسبق همچنین مالیات پول دزدی خود را پرداخت نکرده است. وزارت دادگستری آمریکا گفته که این فرد به خرید قطعات برای دستگاه‌هایی که شامل گارانتی بودند اقدام می‌کرده است. موقعیت او در اپل ایجاب می‌کرد تا تصمیمات خاصی را اتخاذ کند، تصمیماتی که قرار بود به اپل کمک کنند!

وزارت دادگستری آمریکا گفته که پراساد خیانت در امانت کرده و از قدرت خود برای ثروت اندوزی و تحمیل هزینه به کارفرما استفاده نموده است. همه این‌ها در شرایطی رخ داده که صدها هزار دلار از اپل در قالب حقوق و پاداش دریافت کرده است. علاوه بر این پراساد از اطلاعاتی که از داخل اپل در مورد کشف کلابرداری داشته استفاده می‌کرده تا از طرح‌های نظارتی اپل دور بماند.

پراساد باید ۱۷,۳۹۸,۱۰۴ دلار به اپل و ۱,۸۷۲,۵۷۹ دلار به سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا پرداخت کند. علاوه بر این مبلغ، پراساد باید بی‌خیال دارایی‌های خود به ارزش ۵,۴۹۱,۷۱۳ و گردش مالی ۸,۱۳۳,۰۰۵ دلاری خود شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.