برنامه نویسی بدون آشنایی با آن برای هدست AR/VR اپل !

در سال ۲۰۲۳ اپل وارد بازی جدیدی می‌شود و طبق گزارشات، یک هدست واقعیت افزوده/مجازی با نام Reality Pro به بازار عرضه می‌کند. پس از صرف سال‌ها برای آماده سازی و توسعه، انتظار می‌رود هدست Ar/VR اپل تا ۵ ماه دیگر معرفی شود و این تازه آغاز راه است و اپل طرح جذابی برای برنامه های آن دارد.

چند ماه پیش تیم کوک، مدیر عامل اپل، به این موضوع اشاره کرد که AR می‌تواند «چیز بزرگ بعدی» برای اپل باشد. اکنون به نظر می‌رسد که غول کوپرتینویی تمام تلاش خود را می‌کند تا آن را به واقعیت تبدیل کند. طبق شایعات اپل روی نسل بعدی Reality Pro نیز کار می‌کند و همزمان در حال توسعه روشی است که تمامی کاربران با هدست نسل اول بتوانند برنامه‌های AR را به کمک سیری ایجاد کنند!

منبع این شایعه سایت the Information که بعدا توسط MacRumors نیز پوشش داده شد. طبق اولین منبع، این ابزار مشابه Minecraft و Roblox، دو بازی محبوب سندباکس است. همچنین بخوانید: بررسی آیفون ۱۴ اپل، یک انتخاب دوست نداشتنی .

لازم به ذکر است که اگر اپل بخواهد در دراز مدت برای AR/VR موفق باشد، واقعا باید نرم افزار و اکوسیستم پشت آن را تکمیل کند. با توجه به اینکه Reality Pro یک دستگاه نسبتا خاص است، و این موضوع را استراتژی اپل و قیمت بیش از ۳ هزار دلاری آن تایید می‌کند، به احتمال زیاد بسیاری از علاقمندان AR/VR را به خود جذب خواهد کرد. این یک فرصت مناسب برای بهره بردن از این بازار است تا محتوای بسیاری توسط خود کاربران تولید گردد.

بر اساس آنچه که تا کنون می‌دانیم، هدست VR/AR اپل یک دستگاه نسبتا منحصر به فرد خواهد بود که رقابت در این زمینه فناوری را به سطح جدیدی می‌رساند.

جالب است که ببینیم اپل با هدست Reality Pro خود تا کجا پیش خواهد رفت. شاید روزی هدست‌های AR/VR درآمد بیشتری نسبت به آیفون برای سهامداران اپل بیاورد. نظر شما درباره برنامه نویسی به این سبک برای هدست AR/VR اپل چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.