هدست واقعیت مجازی اپل با نمایشگر Micro LED و تراشه M1 همراه است

به گزارش منابع مختلف ما باید در پایان سال جاری میلادی منتظر هدست اپل باشیم و شایعات روز به روز در این باره بیشتر می‌شوند. به تازگی جزئیات جدیدی از هدست واقعیت مجازی اپل منتشر شده است که به ما در مورد نمایشگر و تراشه هدست اطلاعات می‌دهد.

این اطلاعات از سوی یک سایت کره‌ای منتشر شده که ادعا می‌کند از داخل اپل این اطلاعات را به دست آورده و ساکنین کوپرتینو با TSMC در حال توسعه یک تراشه Micro OLED هستند.

استفاده از Micro OLED باعث تولید صفحه نمایش کوچک‌تر، نازک‌تر و کارآمدتر می‌گردد، سه مسئله‌ای که در هدست اپل بسیار حائز اهمیت است.

همچنین بخوانید:

همچنین در این گزارش آمده که هدست واقعیت مجازی اپل به تراشه M1 مجهز می‌گردد که در آخرین مک بوک و آیپدها نیز دیده می‌شود.

اگر چه این وب سایت کره‌ای چندین باری اطلاعات درستی را منتشر کرده اما نمی‌توان اعتماد چندانی به تمامی گزارش‌های آن‌ها داشت. در این گزارش آمده که اپل از سیستم عامل iOS آیفون برای این هدست استفاده می‌کندT در حالی که طی بررسی کدها قبلا مشخص شده بود که اپل در حال توسعه یک سیستم عامل مجزا به نام Reality OS است.

با این وجود ادعای وجود تراشه M1 کمی جدی می‌باشد چون قبلا هم مطرح شده بود و این تراشه امتحان خود را پس داده است. پردازنده M1 از نظر قدرت با پردازنده A14 بایونیک ۵ نانومتری قابل مقایسه است اما حضور ۱۶ میلیارد ترانزیستور، کارایی و عملکرد بالایی را برای آن به همراه دارد.

از طريق ET News
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.