صدای جدید سیری در iOS 15.4 نه مرد است نه زن !

اپل با آپدیت iOS 15.4 صدای جدیدی به زبان انگلیسی به سیری اضافه می‌کند. این صدای جدید از نظر جنسیت خنثی است و این یعنی دقیقا مرد یا زن نیست. این صدا گزینه پنجم در منوی انتخاب است اما در حال حاضر نمایش داده نمی‌شود مگر اینکه آخرین نسخه آزمایشی iOS 15.4 را روی گوشی خود نصب داشته باشید.

از سال گذشته میلادی اپل دیگر صدای پیشفرض سیری را زن نگذاشت چون حواشی را برای این کمپانی به وجود آورد. اکنون هنگام تنظیم اولیه آیفون از کاربران خواسته می‌شود که صدای مد نظر خود را انتخاب کنند. در مورد گزینه صدای جدید، اپل جنسیتی را برای صدا مشخص نکرده مگر اینکه در آینده بگوید عضوی از جامعه LGBTQ+ است.

اپل در بیانیه خود گفته که: ما از معرفی صدای جدید سیری برای انگلیسی زبانان هیجان زده‌ایم که به کاربران برای انتخاب صدایی که با آن‌ها صحبت می‌کند، گزینه‌های بیشتری می‌دهد. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هر روز برای انجام کارهای خود به سیری تکیه می‌کنند. بنابراین ما تلاش می‌کنیم تا حد امکان تجربه را شخصی سازی کنیم.

سیری توسط اپل با آیفون ۴s در سال ۲۰۱۱ معرفی شد. در حالی که این یک شروع برای اپل در رده دستیار صوتی بود، اما پیشتازی اپل در این زمینه چندان نبود و دستیار صوتی گوگل به برترین دستیار مجازی تبدیل شده است. سیری برای پیشرفت کار زیادی دارد که امیداوریم از سوی اپل انجام گیرند.

برای آموزش تغییر صدای سیری به این لینک مراجعه کنید. اگر به دنبال انتخاب صدای جدید سیری هستید که جنسیتی ندارد، باید منتظر نسخه نهایی iOS 15.4 باشید. البته می‌توانید نسخه آزمایشی را نصب کنید اما این کار به کاربران عادی اصلا توصیه نمی‌شود چون می‌تواند عملکرد عادی دستگاه را نیز با اختلال مواجه نماید.

از طريق Axios
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.