اپل تصادفا سیستم عامل هدست واقعیت افزوده خود، realityOS را تایید کرد

شایعات حاکی از آن است که اپل سال‌ها مشغول توسعه سخت افزار و نرم افزار اولین هدست واقعیت افزوده/ترکیبی  خود است. گفته می‌شود که اولین محصول اپل در این حوزه یک هدست واقعیت ترکیبی با سیستم عامل اختصاصی به نام realityOS است.

حالا ما بیش از همیشه به این هدست نزدیک هستیم و شاهد تایید تصادفی سیستم عامل realityOS از سوی اپل می‌باشیم.

منابع قابل اعتمادی به realityOS اشاره داشته‌اند مانند لاگ‌های آپلود اپ استور و مخزن منبع باز dyld اپل در گیت هاب! این نشان می‌دهد که هدست واقعیت ترکیبی دارای یک فروشگاه برنامه است و در آن توسعه دهندگان شخص ثالث می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را برای هدست AR/VR اپل منتشر کنند. استیو تروتون اسمیت که توسعه دهنده اپلیکیشن‌هایی مانند Pastel, Broadcasts و Grace می‌باشد، به یک شبیه ساز realityOS برای توسعه دهندگان اشاره کرده است. یک شبیه ساز برای آزمایش اپلیکیشن‌ها قبل از عرضه هدست مفید است.

همچنین بخوانید:

ما قبلا هم شاهد چنین مسائلی برای هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل بوده‌ایم. در نسخه‌های قبل از عرضه عمومی iOS 13 در سال ۲۰۱۹ نیز اشاره‌هایی به توسعه هدست واقعیت ترکیبی اپل یافت شد.

اکثر شایعات حاکی از آن است که اپل در حال آماده شدن برای نمایش هدست خود در WWDC سال ۲۰۲۲ یا در یک رویداد ویژه در پاییز است. با این حال طبق گزارش اخیر مارک گورمن از بلومبرگ، اپل به خاطر مشکلات حرارتی و دوربین، از برنامه خود فاصله گرفته است. وی در این باره گفته که ممکن است برنامه هدست را ۶ ماه تا یک سال با تاخیر مواجه کند و عرضه آزمایشی آن را تا سال ۲۰۲۳ شاهد نباشیم.

گفته می‌شود هدست AR/VR اپل نسبتا گران می‌باشد. مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور اپل حدس می‌زند که بعد از این هدست واقعیت ترکیبی، اپل یک عینک شبیه به گوگل گلس معرفی خواهد کرد. انتظارات شما از هدست و عینک اپل چیست؟ آن‌ها را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.