خداحافظ آیفون ، سلام هدست واقعیت ترکیبی

در نهایت زمانی فرا می‌رسد که دیگر آیفون به فروش هنگفتی که اپل و سهامدارانش عادت کرده‌اند، نمی‌رسد. چیز بزرگ بعدی اپل چیست؟ سال‌ها گمانه زنی شده که نوعی عینک واقعیت افزوده جایگزین گوشی هوشمند نمادین اپل می‌گردد و به پر فروش‌ترین محصول این غول فناوری بدل می‌شود. حدود پنج سال پیش، تحلیلگر Gene Munster ادعا کرد که عینک AR اپل در نهایت بزرگتر از آیفون خواهد شد.

اپل در حال آماده سازی «چیز بزرگ بعدی» خود است

ممکن است آن ادعا هنوز هم درست باشد، اما اپل محصولی را قبل از به اصطلاح عینک واقعیت افزوده خود، آماده عرضه دارد. این یک هدست واقعیت ترکیبی است و از واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) استفاده می‌کند.

واقعیت افزوده یک تصویر واقعی را با المان‌های مجازی ترکیب می‌کند. بهترین مثال از AR نمای زنده نقشه گوگل است که تصویر را از دوربین پشت گوشی می‌گیرد و فلش‌های جهت یابی را روی آن نمایش می‌دهد. همچنین بخوانید: آپدیت جدید واتساپ با واکنش های ایموجی ، اشتراک گذاری فایل تا ۲ گیگابایت و گروه‌های ۵۱۲ نفری .

به تازگی نیویورک تایمز در گزارش خود به چگونگی آماده سازی اپل برای اتفاق بزرگ بعدی پرداخته و مدیران بزرگی را برای ساخت محتوای مخصوص این محصول در سال آینده دعوت می‌کند. بر اساس رندرهای منتشر شده می‌توان طراحی هدست اپل را شبیه به عینک اسکی دانست و ظاهرا این محصول در اتاق هیئت مدیره اپل در کوپرتینو نشان داده شده است.

ظاهرا نسخه نهایی هدست یک محصول مستقل است و نیازی به آیفون و یا دستگاه دیگری ندارد. انتظار می‌رود در WWDC پیش رو، اپل ابزارهایی را معرفی کند که توسعه دهندگان از آن‎‌ها برای سازگاری برنامه‌ها خود با هدست واقعیت ترکیبی استفاده نمایند. سیستم عامل این محصول جدید احتمالا rOS نام داشته باشه که سال‌ها پیش نیز آن را شنیده‌ایم. طبق بررسی اسناد کلیدی که توسط نیویورک تایمز انجام شده، رابط کاربری این هدست بدون نیاز به استفاده از دست است.

به نظر نمی‌رسد طرفداران اپل از اضافه شدن یک هدست واقعیت ترکیبی به اکو سیستم جذاب اپل، هیجان زده باشند. احتمالا این کاربران منتظر عینک واقعیت افزوده اپل هستند که قرار است مشابه گوگل گلس باشد. شاید ایده پشت عینک گوگل و اپل این باشد که داده‌ها و تجربه‌ای که کاربران گوشی‌های هوشمند دریافت می‌کنند را به جای صحفه نمایش، از طریق عینک ببینند.

ظاهرا این همان چیزی است که گوگل با ویدیوی Project Glass در سال ۲۰۱۰ ارائه داد. اگر آن زمان خبرهای تکنولوژی را دنبال می‌کردید، احتمالا می‌دانید کاربران عینک گوگل به گرفتن عکس از سوژه‌های بدون اطلاع متهم شدند.

کارولینا میلانسی، تحلیلگر فناوری در این باره گفته که این مرز بعدی اپل است. برای اپل این درباره یک تجربه محاسباتی جدید و فرصتی برای تعامل با مصرف کنندگان با دستگاه و تجربیات جدید می‌باشد که بر اساس آن چیزی است که با محتوا انجام داده‌اند.

سوال بزرگ اینجاست که عموم مردم آیا احساس می‌کنند که تجربه استفاده بهتری از آیفون را، با استفاده مداوم از یک هدست یا عینک واقعیت افزوده به دست می‌آورند یا خیر. به خاطر داشته باشید که این هدست در سال جاری میلادی عرضه نمی‌شود و زمان خداحافظی با آیفون نرسیده است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.