طرح شماتیک درز شده از آیفون ۱۴ پرو

اخیرا طرح شماتیکی از آیفون ۱۴ پرو یا آیفون ۱۴ پرو مکس منتشر شده که حفره جدید و برش بیضی شکل را نشان می‌دهد. طبق شایعات، سری آیفون ۱۴ پرو بریدگی صفحه نمایش ندارد و دو سوراخ دایره و بیضی شکل را به همراه دارد.

تصویر جدید طرح شماتیک نشان می‌دهد که، دو سوراخ دایره و بیضی شکل سری آیفون ۱۴ پرو، می‌توانند فضای بیشتری را نسبت به رندرهای قبلی اشغال کنند. این تصویر ابتدا از یک منبع تایید نشده در Weibo منتشر شد و سپس جان پروسر آن را از طریق منابع خود تایید کرد.

می‌توان گفت که ترکیب سوراخ دایره و بیضی شکل حتی بدتر از بریدگی صفحه نمایش به نظر می‌رسد. با این حال تصویر از طرح شماتیک است و طرح نهایی احتمالا بسیار متفاوت از چیزی است که ما مشاهده می‌کنیم، به خصوص اینکه یک نوار مشکی رنگ در بالای آن قرار می‌گیرد. اپل به حفره بیضی شکل نیاز دارد تا بتواند برخی از اجزای فیس آیدی را در آنجا قرار دهد چون برخلاف گوشی‌های اندرویدی برای باز کردن قفل با چهره فقط به دوربین جلو متکی نیست.

همچنین بخوانید:

به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۲ فقط مدل‌های پرو آیفون بدون بریدگی صفحه نمایش خواهند بود. راس یانگ از تحلیلگران حوزه صفحه نمایش معتقد است که در سال ۲۰۲۳ شاهد حذف کامل ناچ از آیفون خواهیم بود.

اگرچه ایده آل نیست اما به نظر می‌رسد طراحی سوراخ دایره‌ای+بیضی یک راه حال باشد تا زمانی که فناوری اجازه انتقال قطعات فیس آیدی را به زیر صفحه نمایش بدهد. این مسئله همچنین ظاهری منحصر به فرد به گوشی‌های آیفون می‌دهد زیرا تقریبا تمام گوشی‌های هوشمند دیگر موجود در بازار دارای یک حفره دایره‌ای شکل هستند.

انتظار می‌رود سری آیفون ۱۴ دارای چهار مدل با نمایشگرهای ۶.۱ و ۶.۷ اینچی باشد. در این سری طراحی جدید، دوربین با وضوح بالاتر و سیستم خنک کننده ارتقا یافته را شاهد خواهیم بود.

از طريق Weibo
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.