اضافه شدن آیفون ۶ پلاس به لیست محصولات قدیمی و آیپد نسل ۴ به لیست محصولات منسوخ

اپل پس از گذشت ۷ سال از عرضه آیفون ۶ پلاس، آن را به لیست محصولات قدیمی خود اضافه کرد. این دستگاه همراه با آیفون ۶ در سپتامیر سال ۲۰۱۴ عرضه شده بود. علاوه بر این، نسل چهارم آیپد نیز به طور رسمی جز محصولات منسوخ این کمپانی قرار گرفت.

تولید آیفون ۶ پلاس تنها دو سال بعد، یعنی در سال ۲۰۱۶ و بعد از عرضه آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، متوقف شد. البته آیفون ۶ هنوز به لیست محصولات قدیمی اضافه نشده چون مدت طولانی‌تری به فروش می‌رسید. آیفون ۶ تا سال ۲۰۱۸ و بعد از عرضه مجدد آن در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک آیفون میان رده، به فروش می‌رسید. بنابراین فعلا در لیست محصولات قدیمی قرار نخواهد گرفت. آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس اولین دستگاه‌هایی بودند که از اپل پی پشتیبانی می‌کردند.

همچنین بخوانید:

نسل چهارم آیپد که در سال ۲۰۱۲ عرضه شد، رسما به لیست دستگاه‌های منسوخ اپل اضافه شد. البته سال ۲۰۲۱ به صورت غیر رسمی و بر اساس گمانه زنی رسانه‌ها به عنوان محصولی منسوخ نام گذاری شد. این اولین آیپد اپل با کانکتور لایتنینگ بود. علاوه بر این، مک مینی اواسط سال ۲۰۱۰ و اواخر سال ۲۰۱۲ نیز به طور رسمی منسوخ اعلام شدند.

محصولاتی که از عرضه آن‌ها پنج تا هفت سال می‌گذرد به لیست محصولات قدیمی اپل اضافه می‌شوند. اپل طبق قانون موظف است که خدمات و تعمیرات دستگاه‌ها را تا هفت سال ارائه دهد و تعمیر، منوط به در دسترس بودن قطعه است. محصولات بعد از ۷ سال به عنوان منسوخ شده تعریف می‌شوند. اپل خدمات سخت افزاری را برای محصولات منسوخ ارائه نمی‌دهد به استثنای مک بوک‌هایی که واجد شرایط تعمیر باتری هستند.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.