آیفون ۱۴ به خاطر قرنطینه در چین از برنامه عقب است

ظاهرا قرنطینه‌های ناشی از کرونا در چین تاثیر خود را روی آیفون ۱۴ گذاشته است. بر اساس گزارش جدید از زنجیره تامین، تامین کنندگان اپل سه هفته برای حداقل یکی از مدل‌های جدید آیفون از برنامه عقب هستند.

بر اساس گزارش، تامین کنندگان اپل با حداکثر توان کار می‌کنند تا به برنامه زمان بندی برسند. با این حال قرنطینه‌های کرونا در چین مسائل را چالش برانگیز می‌کند. منابع ناشناس ادعا کرده‌اند که علیرغم کاهش محدودیت‌ها، قرنطینه‌هایی که از اواخر ماه مارس در شانگهای و اطراف آن اجرا شد، روی برنامه تولید آیفون ۱۴ تاثیر گذاشته است. در این گزارش گفته شده که تاخیرها در بدترین حالت می‌توانند بر حجم تولید اولیه تاثیر گذار باشند. همچنین بخوانید: قابلیت تشخیص برهنگی اپل به صورت جهانی عرضه می‌شود .

انتظار می‌رود اپل امسال چهار مدل آیفون ۱۴ را عرضه کند. به لطف فروش نه چندان موفق آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی، برند «مینی» آیفون به پایان خود رسیده است. شایعات حاکی از آن است که غول کوپرتینویی آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را با صفحه نمایش‌های ۶.۱ اینچی عرضه می‌کند و آیفون ۱۴ مکس و آیفون ۱۴ پرو مکس دارای نمایشگر ۶.۷ اینچی باشند.

این گزارش نگفته که کدام مدل آیفون ۱۴ بیشتر تحت تاثیر قرنطینه‌ها در چین قرار گرفته است. با این حال منابع گفته‌اند که هر چهار مدل در مرحله EVT یا همان تست اعتبار سنجی مهندسی گیر کرده‌اند. این اتفاق غیر معمول است چون اکثر آیفون‌ها تا پایان ماه ژوئن مرحله EVT را پشت سر می‌گذارند و به مرحله تایید می‌روند. همچنین ببینید: پنل‌های درز شده از آیفون ۱۴ .

پس از آن مدل‌های جدید آیفون به مرحله معرفی محصول جدید (NPI) در کارخانه‌های مونتاژ کننده می‌روند و به دنبال آن فرآیندهای تایید بیشتری انجام می‌شود. تولید انبوه معمولا از اواخر آگوست صورت می‌گیرد. یک تحلیلگر در این باره گفته که احتمالا چند ماه طول می‌کشد تا زنجیره تامین اثرات قرنطینه را خنثی کند.

از طريق Nikkei Asia
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.