قابلیت تشخیص برهنگی اپل به صورت جهانی عرضه می‌شود

طبق گزارش منتشر شده، اپل به زودی ویژگی ایمنی ارتباطات خود را در بریتانیا، کانادا، استرالیا و نیوزلند عرضه می‌کند. این گزینه بعد از اینکه توسط والدین فعال می‌شود، شروع به اسکن در Messages می‌کند تا تصاویر برهنگی احتمالی را تشخیص دهد.

این تنها بخشی از مجموعه پیشرفته ویژگی‌های محافظت از کودکان است که اپل در نظر داشت در iOS 15 عرضه کند. بعد از معرفی این مجموعه ویژگی‌ها، مخالفت‌های متعددی مطرح شد که در پی نگرانی‌ها بابت حفظ حریم خصوصی مطرح گردید. اپل با این شرایط کمی عرضه ویژگی‌ها را در خارج از آمریکا به تعویق انداخت اما انتشار بین المللی آن نزدیک است و انگلستان یکی از اولین کشورهای هدف خواهد بود.

با این حال نسخه نهایی Communication Safety بسیار رام‌تر از چیزی است که اپل در ذهن داشت. در ابتدا قرار بود والدین در صورتی که فرزندانشان پیام‌های حاوی برهنگی دریافت کردند، اطلاعیه دریافت نمایند.

در عوض اکنون ویژگی ایمنی ارتباطات اگر برهنگی را تشخیص دهد، آن را تار می‌کند. همچنین به کودکان این مسئله را هشدار می‌دهد و به منابع ارائه شده توسط گروه‌های حفاظت از کودکان ارجاع داده می‌شود.

این ویژگی دو طرفه کار می‌کند، اگر در عکسی که یک کودک قصد ارسال آن را داشته باشد، برهنگی تشخیص داده شود، تعدادی اقدام محافظتی وارد عمل می‌شوند. قصد از این اقدامات پشیمان کردن کودک از ارسال تصویر است و یک گزینه برای تماس با والدین ارائه می‌گردد.

اپل برای حصول اطمینان از حفظ حریم خصوصی در ویژگی ایمنی ارتباطات بسیار تلاش کرده است. تمام پردازش‌های تصویر روی گوشی انجام می‌شود و اپل هیچ اطلاعاتی در مورد تجزیه و تحلیل و نتیجه آن ندارد.

با این شرایط نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در مورد ایمنی ارتباطات در شکل فعلی آن تا حدودی نابه جا به نظر می‌رسد. با تمامی انتقاداتی که از اپل بابت این ویژگی‌ها شده، حتی سرسخت‌ترین منتقدان نیز نمی‌تواند اهمیت حفظ حریم خصوصی مشتریان برای اپل را تکذیب کنند. ار رمز گذاری سرتاسری تا اشتراک گذاری مکان، این کمپانی به طور مداوم تعهد خود برای محافظت از داده‌های مشتریان را نشان داده است. اپل مطمئنا می‌داند چگونه یک راز را حفظ کند، اگر آن را در کنار سایر غول‌های فناوری بگذاریم.

از طريق گاردین The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.