اپل روی ۹ مک جدید با تراشه M2 برای عرضه در سال ۲۰۲۲ کار می‌کند

بر اساس اطلاعات درز شده جدید، اپل آزمایش روی مک‌های جدید با تراشه M2 را آغاز کرده است. این کمپانی در حال حاضر روی ۹ دستگاه مختلف مک ، تراشه M2 را تست می‌کند که در سال ۲۰۲۲ شاهد آن‌ها خواهیم بود.

مارک گورمن از بلومبرگ با استناد به اطلاعات به دست آمده از گزارشات توسعه دهندگان و افراد مطلع گفته که، آزمایش در حال حاضر تا مرحله تایید سازگاری با اپلیکیشن‌های شخص ثالث در اپ استور پیش رفته است. ۹ دستگاهی که طبق گزارش مورد آزمایش قرار گرفته‌اند عبارتند از: مک بوک پرو، مک بوک ایر، دو مدل مک مینی، مک پرو و دو مدل از مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با تراشه‌های M2 Pro و M2 Max.

اپل زمانی که مک استودیو را معرفی کرد، اعلام نمود M1 اولترا آخرین تراشه از سری M1 خواهد بود. این مسئله به گزارش جدید کمی اعتبار می‌بخشد و منطقی است که اپل به دنبال آزمایش نسل جدید تراشه خود روی مک باشد. با این حال در این گزارش گفته شده که یک نسخه مجهز به M2 جایگزین مک استودیو فعلی نمی‌شود.

همچنین بخوانید:

طبق گزارش، اپل مک بوک ایر را با تراشه M2 به روز می‌کند. این مک با کد J413 دارای پردازنده ۸ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۱۰ هسته‌ای است. نسل فعلی مک بوک ایر با پردازنده گرافیکی ۸ هسته‌ای به بازار عرضه شده است. این مسئله با گمانه زنی قبلی مبنی بر اینکه مک بوک ایر جدید با همان تراشه M1 همراه است، در تضاد می‌باشد. مک بوک پرو پایه نیز با کد J493 دارای مشخصات مشابهی است. مک مینی M2 با کد J473 دستگاه دیگری است که پیکربندی مشابهی دارد. با این حال یک نسخه با تراشه M2 Pro نیز در حال تست است.

مک بوک پرو رده بالا نیز با تراشه‌های M2 Pro و M2 Max در دو سایز ۱۴ و ۱۶ اینچ نیز بررسی می‌شوند. نسخه ۱۴ اینچی با کد J414 و مدل بزرگتر با کد J416 شناخته می‌شود. طبق این گزارش M2 Max دارای پردازنده ۱۲ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۳۸ هسته‌ای است که در مقایسه با M1 مکس، داری ۲ هسته CPU بیشتر و ۶ هسته GPU بیشتر می‌باشد. اطلاعات بیشتر مانند پیکربندی M2 پرو و تعداد هسته‌های عملکرد و کارایی محور مشخص نیستند.

همچنین ظاهرا اپل به دنبال جایگزین مناسب برای مک پرو با Xeon اینتل است. این جانشین با کد J180 شناخته می‌شود و انتظار می‌رود قدرتی در حد مک استودیو داشته باشد.

جالب اینجاست که ظاهرا خبری از آیمک ۲۴ اینچی با تراشه M2، یا آیمک ۲۷ اینچی که اخیرا تولید آن متوقف شده، نمی‌باشد.

گورمن معتقد است که ما برای دیدن مک ۲۰۲۲ با تراشه M2 زیاد منتظر نمی‌مانیم. به گفته وی حداقل دو مک در اواسط سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شوند و حتی ممکن است در WWDC 2022 شاهد آن‌ها باشیم.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.