فروشگاه‌های اپل دیگر آیفون دزدی یا گم شده را تعمیر نمی‌کنند

اگر شما یک آیفون دارید که در پایگاه ریجستری دستگاه GSMA به عنوان دزدی یا گم شده درج گردیده باشد، ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل و فروشگاه‌های این کمپانی از تعمیر آن امتناع می‌کنند.

بر اساس اطلاعات یک یادداشت داخلی اپل، وقتی یک مشتری آیفون را برای تعمیر و سرویس می‌برد، فروشگاه‌های اپل و ارائه دهندگان خدمات رسمی این شرکت، در صورتی که گوشی به عنوان گم شده یا دزدیده شده اعلام گردیده باشد، از تعمیر آن خودداری می‌کنند. طبق گزارش، تکنسین‌های این کمپانی با سیستم‌های داخلی MobileGenius و یا GSX دستگاه‌ها را بر اساس داده‌های ریجستری دستگاه GSMA شناسایی می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر، لازم به ذکر است GSMA Device Registry یک پایگاه داده جهانی است که بر اساس IMEI، گوشی گم یا دزدیده شد در آن قابل ثبت و پیگیری است. البته این سرویس برای استفاده نیاز به تایید دارد.

این اقدام جدید گامی موثر برای کاهش تعداد تعمیر آیفون های دزدی توسط اپل است. با این کار شاید سرقت آیفون در کشورهایی که اغلب فروشگاه‌های آن به طور رسمی با اپل همکاری می‌کنند نیز، کاهش یابد.

البته اپل در گذشته نیز کارهای مشابهی برای مقابله با دزدی انجام داده است. به طور مثال فروشگاه‌های این کمپانی و ارائه دهندگان خدمات مجاز، در صورتی که کاربر نتواند Find My را غیر فعال کند، به وی سرویس نمی‌دهند.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.