قابلیت‌های جدید واتس‌اپ : واکنش به پیام، آپلود فایل تا ۲ گیگابایت و انجمن

چندی پیش اخباری مبنی بر کار واتس‌اپ روی ویژگی‌های جدید منتشر شد و سرانجام کمپانی متا رسما اعلام کرد که ویژگی‌های واکنش به پیام و انجمن ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این کمپانی همچنین پیشرفت‌های جزئی دیگری را نیز اجرایی کرده تا شکاف بین این پلتفرم با رقبا، مانند تلگرام و سیگنال را، کاهش دهد.

در یک بیانیه مطبوعاتی در مورد این تعییرات، واتس‌اپ توضیح داد که قابلیت واکنش‌ها یا همان Reactions امکان به اشتراک گذاری نظر شما را در مورد یک پیام بدون «سیل چت پیام‌های جدید» فراهم کرده است. همانطور که مشخص می‌باشد، این ویژگی شبیه به واکنش‌های ایموجی در اینستاگرام و فیسبوک است. در حال حاضر فقط شش ایموجی 👍❤️😂😢😮🙏 برای این کار در دسترس هستند. ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ گفته که ایموجی‌های واکنش‌ها بیشتر خواهند شد.

همچنین بخوانید:

یکی دیگر از تغییراتی که پیش از این شایعه شده بود، افزایش محدودیت حجم فایل است که در حال حاضر به ۲ گیگابایت افزایش یافته است. این قابلیت ابتدا در آرژانتین به صورت آزمایشی ارائه شده بود و یک گام بزرگ از محدودیت ۱۰۰ مگابایتی قبلی محسوب می‌شود.

علاوه بر این متا یک ویژگی جدید به اسم Communities یا همان انجمن ها به واتس‌اپ اضافه می‌کند که با استفاده از آن کاربران می‌توانند «گروه‌های جداگانه را زیر یک چتر با ساختار مورد نظر داشته باشند». این تغییر بدان معنا است که اکنون مدیران ابزارهای مختلفی برای ارسال پیام‌های اعلامیه و حذف پیام‌های نامناسب از همه چت‌ها دارند. کاتکارت در این باره گفته که انجمن‌ها یا همان جوامع در مرکز تلاش‌های توسعه، در سال پیش روی واتس‌اپ هستند.

با این حال هنوز مشخص نیست که این ویژگی‌های جدید معرفی شده واتس اپ مانند انجمن‌ها، واکنش‌ها و فایل‌های بزرگ تا ۲ گیگابایت چه زمانی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. آیا این تغییرات واتس اپ باعث می‌شوند که محبوبیت رقبا مانند تلگرام که مدت‌هاست ویژگی‌های مشابه را به همراه دارند، کاهش یابد؟ کدام ویژگی جدید واتس‌اپ به نظر شما مفید‌تر است؟

از طريق Meta
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.