۷ روش برای ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

ممکن است گاها بخواهید برای افرادی که شماره آن‌ها را ذخیره ندارید، در واتساپ پیامی ارسال کنید. به طور مثال اگر مسئول ارتباط با مشتریان یک فروشگاه هستید و باید روزانه به افراد مختلفی در WhatsApp پیام بفرستید، ذخیره شماره‌ی همه آن‌ها زمان‌بر و غیر ضروری خواهد بود. با این حال امکان ارسال پیام به افراد مختلف در واتس‌اپ بدون نیاز به ذخیره شماره آن‌ها وجود دارد که ۷ روش مختلف را اینجا داریم.

چرا بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم؟

هنگامی که واتساپ را نصب و برای اولین بار باز می‌کنید، از شما می‌خواهد که به مخاطبین دسترسی داشته باشد. زمانی که این دسترسی تایید کنید، می‌توانید با تمامی مخاطبینی که واتساپ دارند، ارتباط برقرار کنید. همچنین بخوانید: چگونه واتساپ ( WhatsApp ) را روی آیپد نصب و استفاده کنیم؟

با این حال در شرایط مختلفی ممکن است به افرادی پیام بفرستید که نمی‌خواهید شماره آن‌ها را ذخیره کنید. این کار می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

 1. حریم خصوصی: فرض کنید عکس پروفایل واتساپ خود را طور تنظیم کردید که صرفا به مخاطبینتان نمایش داده شوند. اکنون اگر مجبور شوید به فردی پیام دهید که نمی‌خواهید تصویر پروفایل شما را ببیند، این آموزش برای شما کاربردی است. همچنین اگر شما را ذخیره کنید و یادتان برود آن را پاک کنید، آن فرد تصاویر پروفایل بعدی و استوری‌ها شما را هم خواهد دید.
 2. افراد موقت: ممکن است بخواهید که به پشتیبانی یک سایت پیام دهید اما قطعا شماره تماس آن‌ها نیاز همیشگی شما نیست که در مخاطبین ذخیره کنید. در این شرایط نیز می‌توانید بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام بفرستید.
 3. استفاده تجاری: ممکن است از برنامه WhatsApp برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید و نیازی به ذخیره تمامی آن‌ها نیست.

ما در ادامه ۷ روش سریع، رایگان و بدون دردسر برای ارسال پیام به فردی در واتس اپ بدون ذخیره شماره تماس وی داریم.

۱- استفاده از میانبر iOS

طبیعتا برای این کار باید واتس اپ را روی آیفون خود نصب و راه اندازی کرده باشید. مراحل زیر را دنبال کنید تا یک میانبر ساده iOS بسازید. این میانبر برای ارسال پیام به مخاطب بدون ذخیره شماره آن در واتساپ کاربرد دارد.

 1. برنامه Shortcuts را باز کنید و روی گزینه + در صفحه My Shortcuts بزنید.
 2. از پایین صفحه روی Search for apps and actions تپ نمایید و در کادر بالا عبارت Send Message via WhatsApp را جستجو و انتخاب نمایید.ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره مخاطب
 3. روی گزینه optional در کنار Recipient بزنید و Ask Each Time را برگزینید.
 4. نام مورد نظر خودتان را به میانبر بدهید و به صورت دلخواه می‌توانید آیکون آن را نیز اتنخاب کنید. برای ذخیره روی گزینه X بزنید.ساخت میانبر برای ارسال پیغام در واتس اپ بدون ذخیره تلفن
 5. حالا کافی است که میانبر ساخته شده را انتخاب کنید و روی گزینه Choose Recipient تپ نمایید.
 6. شماره تلفن مورد نظر خود را تایپ کنید و روی Done بزنید.میانبر WhatsApp

میانبر چت را در واتساپ باز می‌کند و می‌توانید به شماره مد نظر پیام ارسال کنید.

نکته: اگر از این میانبر زیاد استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه کنید تا سریع به آن دسترسی داشته باشید.

۲- استفاده از bookmarklet

ارسال پیام بدون ذخیره مخاطب در واتساپ قابلیت غیر رسمی نیست و WhatsApp از آن پشتیبانی می‌کند. با این حال روشی که مستقیما خود واتس اپ ارائه می‌دهد کمی سخت است (روش ۵). در این قسمت یک روش دیگر داریم که با استفاده از bookmarklet می‌باشد. بوکمارکلت یک بوکمارک با دستور جاوا اسکریپت است که ویژگی مفیدی را به مرورگرتان اضافه می‌کند.

در ادامه به نحوه ارسال پیام بدون ذخیره شماره با bookmarklet می‌پردازیم.

 1. سافاری را باز کنید و از یک وب سایت بازدید کنید، مهم نیست چه سایتی باشد.
 2. روی آیکون به اشتراک گذاری (مربع با فلش رو بالا) بزنید و گزینه Add to Favorites را انتخاب نمایید.ساخت بوکمارکلت
 3. نام دلخواه (در تصویر WA Unsaved Message) خود را بدهید و روی Save ضربه بزنید.
 4. اکنون یک تب جدید در سافاری باز کنید تا صفحه آغاز را ببینید. در قسمت Favorites باید بوکمارکی که در مرحله قبلی اضافه کرده را مشاهده نمایید. روی این بوکمارک فشار دهید و روی Edit بزنید.ویرایش بوکمارک در سافاری
 5. روی URL تپ کنید و روی X بزنید تا پاک شود. اکنون کد زیر را کپی کرده و در آنجا پیست کنید.
  javascript:(function(){
  var phone = prompt("Who you want to message?", "9876543210");
  if (phone != null) {
  window.location.href = "https://api.whatsapp.com/send?phone=" + phone;
  }
  })();
 6. روی گزینه Save بزنید تا بوکمارکلت شما ذخیره شود. کار به اتمام رسیده است.
 7. اکنون هر زمانی بخواهید به فردی بدون ذخیره شماره تماس در واتساپ پیام بفرستید، سافاری را باز کنید و روی این بوکمارکلت تپ نمایید.ارسال PM در واتساپ بدون سیو شماره
 8. حالا در کادر نمایش داده شده، شماره مد نظرتان را همراه با کد کشور وارد کنید و روی Ok بزنید. برای ایران این کد +۹۸ است.

بعد از این کار، بوکمارکلت به طور خودکار چت جدیدی را با فردی که شماره‌اش را وارد کردید در برنامه WhatsApp آغاز می‌کند.

۳- ارسال پیام از چت گروهی

اگر فردی که می‌خواهید به او پیام دهید، عضو یک گروه مشترک با شما است، می‌توانید با مراحل زیر بدون ذخیره شماره این کار را انجام دهید.

 1. به چت گروهی مد نظر بروید و روی پیام فرد مورد نظر انگشتتان را نگه دارید.
 2. گزینه More را انتخاب کنید.
 3. روی Message [shomare telephone] بزنید.ارسال پیام به افراد گروه واتساپ بدون داشتن شماره

۴- مجبور کردن واتس اپ

هنگامی که دسترسی مخاطبین خود به واتساپ را می‌دهید، تمام افرادی که اکانت این پیام رسان را دارند، نمایش داده می‌شوند. اما اگر این دسترسی را ندهید یا لغو کنید، کادری برای وارد کردن شماره تلفن و شروع چت به شما نمایش می‌دهد.

بهتر است که واتساپ این گزینه را در صورتی که دسترسی داده می‌شود نیز، نمایش دهد. برای قطع دسترسی مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. تنظیمات _Settings_ را باز کنید و از پایین صفحه روی WhatsApp بزنید.
 2. گزینه Contacts را غیر فعال نمایید.بستن دسترسی WhatsApp
 3. واتساپ را باز کنید و روی آیکون چت جدید در بالا سمت راست بزنید.
 4. شماره تماس فرد مورد نظر خود را وارد کنید و گزینه Start a Chat را انتخاب کنید.شروع چت با افراد در واتساپ بدون ذخیره تلفن

اگر واتساپ به مخاطبین شما دسترسی نداشته باشد، استوری افراد دیگر را نمی‌بینید و برقراری ارتباط در واتساپ با مخاطبین سخت می‌شود. از مسیر گفته شده در مرحله ۱ و ۲ می‌توانید مجددا دسترسی را بدهید. همچنین بخوانید: ۵ روش رایگان برای تبدیل فایل ورد ( Word) به PDF در آیفون ، آیپد و مک .

۵- استفاده از Wa.Me

Wa.me یک URL برای واتساپ است. با استفاده از این لینک نیز می‌توانید به افرادی که شماره آن‌ها را ذخیره نکرده‌اید، در واتساپ پیام بدهید.

 1. سافاری را باز کنید و wa.me/ را در نوار بالا وارد کنید.
 2. کد کشور و سپس شماره تماس را تایپ نمایید. [https://wa.me/shomare]
 3. در پنجره باز شده که از شما می‌پرسد لینک در واتساپ باز شود روی گزینه Open بزنید.

۶- استفاده از سایت‌ها

در روش فوق لینک را به صورت دستی وارد می‌کردیم. با این حال می‌توان این کار را به یک وب سایت سپرد. کاری که این وب سایت‌ها می‌کنند ساده سازی روش پنجم است.

نکته: به دلیل حفظ حریم خصوصی پیشنهاد می‌کنیم از سایر روش‌ها استفاده نمایید.

سه مورد از وبسایت‌های شناخته شده برای این کار عبارتند از:

۷- استفاده از برنامه برای ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره

شما با کمک برنامه رایگان Easy Message می‌توانید به شماره‌هایی که ذخیره نکرده‌اید در واتساپ پیام بدهید. روش کار بسیار ساده است که در ادامه نیز به آن می‌پردازیم. این برنامه امکان ذخیره پیام‌های پیشفرض را دارد و برای کسب و کارهایی که به مخاطبین خود در واتساپ پیام می‌دهند، مناسب است.

 1. برنامه Easy Message را از اپ استور دریافت کنید.
 2. شماره تلفن مد نظر را وارد کنید.
 3. در صورت تمایل می‌توانید روی گزینه Select Saved Message بزنید تا پیام ذخیره شده را انتخاب کنید یا با زدن روی گزینه + یک پیام جدید به لیست اضافه نمایید.
 4. پس از تمام روی گزینه Start Chat in WhatsApp بزنید.

این برنامه واتساپ را باز می‌کند و چت با مخاطب ذخیره نشده آغاز می‌گردد.

send a message on WhatsApp without saving that phone number to your iPhone

به پایان آموزش ارسال پیام در واتس اپ بدون ذخیره شماره رسیدیم. در حالی که این آموزش بر اساس آیفون نوشته شده، اما برخی از روش‌ها در اندروید نیز کارایی دارند.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.