کوئنتا کامپیوتر با ارائه راهکارهای رانندگی خودکار اپل را پشتیبانی می‌کند

برکسی پوشیده نیست که اپل در حال حاضر روی یک اتومبیل خودران کار می‌کند. به لطف گزارشی که اخیرا از سوی دیجی تایمز منتشر شده، ما اطلاعات بیشتری از این پروژه به دست می‌آوریم. طبق این گزارش کمپانی تایوانی کوئنتا کامپیوتر تعداد نامعلومی راهکار را به اپل برای رانندگی خودکار ارائه داده است.

کوئنتا تایید کرده که اولین وسیله نقلیه خودران خود را در ایالات متحده آمریکا توسعه داده و آزمایش کرده است. همچنین گفته است که این وسیله در مسیرهای مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و این امر به ایجاد توانایی طراحی و تولید پلفترم رانندگی خودکار کمک کرده است. غیر از این موارد، Quanta اطلاعات دیگری از وسیله نقلیه یا نحوه آزمایش منتشر نکرده است.

این منبع گفته که کوئنتا در حال حاضر یکی از تامین کنندگان گوگل و اپل در زمینه ارائه راهکار برای رانندگی اتوماتیک است و با توجه به تجربه آن‌ها در این زمینه انتظار می‌رود که شرکای بیشتری جذب این کمپانی گردند.

اپل امسال کمپانی Drive.ai را نیز خریداری کرد که یک کمپانی در حوزه رانندگی خودران بود. البته Drive.ai شرایط خوبی را تجربه نمی‌کرد و در آستانه تعطیلی بود. در مورد آنچه که اپل در حال انجام آن است گزارش‌های مختلفی وجود دارد. برخی به تولید یک اتومبیل خودران اشاره دارند، برخی دیگر می‌گویند که اپل قصد تولید خودروی برقی را دارد و سایر گزارشات هم به توسعه یک پلفترم رانندگی خودکار از سوی کوپرتینویی‌ها اشاره دارند. حتی مدتی بحث خرید تسلا از سوی اپل مطرح بود که به سرانجام نرسید.

کوئنتا کامپیوتر یکی از تامین کنندگان اصلی اپل است. این شرکت از سال ۲۰۱۵ اپل واچ را مونتاژ می‌کند و البته گفته می‌شود این رویه به خاطر سود کم متوقف خواهد شد. اینکه مقایس پروژه خودروی اپل در چه اندازه است، اصلا مشخص نیست. با وجود اینکه اپل یک کمپانی بسیار بزرگ است اما ۱۹۰ کارمند پروژه تیتان را اخراج کرد و ما همچنان مسیر روشنی از اپل نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.