تراشه های اتوپایلوت خودرو اپل در کره جنوبی در حال توسعه هستند

طبق یک گزارش جدید، غول کوپرتینو در حال توسعه ماژول‌ها و بسته‌های تراشه‌ای است که به خودرو اپل قابلیت رانندگی مستقل می‌دهد. این پروسه با همکاری یک شرکت مونتاژ و تست نیمه هادی کره‌ای (OSAT) صورت می‌گیرد.

پروژه اپل با شرکت OSAT سال گذشته آغاز شد و باید در سال ۲۰۲۳ به پایان برسد. OSAT یک کمپانی تامین کننده قطعات است که خدماتی مانند توسعه نیمه هادی، مونتاژ، بسته بندی و آزمایش را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این گزارش ادعا می‌کند که اپل برای قابلیت رانندگی خودکار از تراشه‌های شبیه به تسلا استفاده می‌کند. این تراشه‌ها معمولا یک واحد پردازش عصبی (NPU)، CPU، GPU، RAM و یک رابط دوربین یکپارچه برای وظایف محاسباتی هوش مصنوعی دارند.

همچنین بخوانید:

این گزارش می‌افزاید که دفاتر منطقه‌ای اپل در کره جنوبی روی این پروژه نظارت دارند. دفاتر اپل صورتحساب مواد پروژه را دریافت کرده‌اند و تصمیم گرفتند برای توسعه و انجام سفارش، با کمپانی کره‌ای OSAT همکاری نمایند. این سفارش برای تراشه نهایی (که مغز خودرو اپل می‌باشد) نیست، بلکه برای ماژول‌های حاضر در ماشین می‌باشد.

رویکردی که اپل در پیش گرفته شبیه به فرآیند توسعه تراشه M1 می‌باشد. ماژول‌های جداگانه به عنوان پردازنده‌های مستقل برای آزمایش توسعه داده شدند و در نهایت در یک تراشه واحد ادغام گردیدند. ظاهرا اپل از سال ۲۰۲۱ تامین کنندگان پروژه اپل کار را انتخاب کرده است. اکنون انتظار می‌رود که کار توسعه تراشه در سال ۲۰۲۳ به پایان برسد. در همین حال گزارش شده که تامین کنندگان تا پایان سال ۲۰۲۲ شناسایی می‌گردند و به دنبال آن آزمایش تولید انبوه آغاز می‌شود.

گزارش‌های توسعه خودرو اپل در هاله‌ای از ابهام هستند اما مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپل، معتقد است که اپل کار برای عرضه در سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۷ آماده می‌شود. مارک گورمن از بلومبرگ نیز گزارش داده که اپل قصد عرضه ماشین خود در سال ۲۰۲۵ را دارد. آیا در مورد ماشین اپل هیجان زده هستید؟ با ما در نظرات در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.