حق اختراع اپل برای شارژ بی سیم ماشین خودران

اپل سرانجام با آیفون X شارژر بی‌سیم را به دستگاه‌های خودش اضافه کرد و به این تکنولوژی روی خوش نشان داد. اپل اخیرا حق اختراعی را برای شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی ثبت کرده است. این حق اختراع سیستم هماهنگ شارژ بی‌سیم نام دارد و یک خودرو را با قابلیت پارک خودکار شرح می‌دهد. در این طرح دریافت قدرت بی‌سیم از یک منبع که به بدنه خودرو متصل گردیده نیز شرح داده شده است.

زمانی که ماشین در جای خود باشد، با یک فرستنده قدرت بی‌سیم شارژ می‌شود. در این حق اختراع نام Jeff Alves، مدیر ارشد سخت افزار اپل و Derryk Davis، یک مهندس طراحی محصول، ذکر شده است. همچنین نام Hunter Wu، مهندس برق در گروه پروژه‌های ویژه و کارشناس ارشد سابق وسایل نقلیه الکتریکی بی‌سیم پیشرفته، درج گردیده است.

بر کسی پوشیده نیست که اپل روی یک ماشین الکتریکی خودران کار می‌کند. این کمپانی اخیرا، Drive.ai، یک استارت آپ ماشین‌های خودران را نیز خریداری کرده است. اپل هیچ زمانی را برای عرضه ماشین خودرانش اعلام نکرده اما طبق گزارشات بعد از سال ۲۰۲۳ این اتفاق رخ خواهد داد.

ما در خودروهای متعددی سیستم پارک خودکار را دیده‌ایم، اما اپل در این حق اختراع آن را با سیستم شارژ بی‌سیم تلفیق کرده است. البته با توجه به الکتریکی بودن خودرو، در صورتی که ماشین در جای دقیقی قرار نگیرد، ممکن است شارژ بی‌سیم مشکلات جدی را برای آن به وجود بیاورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.