حق اختراع اپل برای بهبود تایپ در باران با آیفون

اپل به تازگی یک حق اختراع از اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا به نام تغییر عملکرد دستگاه الکترونیکی در هنگام مواجهه با رطوبت دریافت نموده است که می‌تواند استفاده از آیفون را در باران، ساده‌تر نماید. با قابلیت ضد آب بودن آیفون‌های اخیر، کاربران نگرانی چندانی بابت استفاده آن‌ها زیر باران ندارند اما کار کردن با یک آیفون با صفحه نمایش یا انگشتان خیس، کار آسانی نیست.

اپل قصد دارد صفحه نمایش آیفون را با رطوبت تنظیم کند، چه باران خفیف باشد چه شدید و حتی استفاده از گوشی در زیر آب! ضربه‌های کاذب روی صفحه که توسط آب ایجاد می‌شوند، با فناوری تازه اپل شناسایی و حذف می‌گردند. کنترل‌های روی صفحه می‌توانند با بزرگ‌تر شدن دکمه‌ها و همچنین دور شدنشان از یکدیگر تغییر کنند تا دقت تشخیص لمس صحیح هنگام خیسی صفحه نمایش بهبود یابد.

در همان لحظه صفحه نمایش خازنی آیفون به طور خودکار به صفحه‌ای حساس به فشار، مانند فناوری‌های فورس تاچ و لمسی سه بعدی، تغییر می‌کند. برای جلوگیری از تاثیر قطرات باران و مایعات روی ورودی‌های لمسی، اپل باید فشار انگشت را نسبت به آستانه دینامیکی نوع رطوبت (مانند باران خفیف یا شدید) افزایش دهد. همچنین بخوانید: رونمایی اپل از بندهای Pride 2022 .

در تصویر ارائه شده برای ثبت حق اختراع، یک برنامه دوربین آیفون نمایش داده می‌شود که تنظیماتی برای حالت خشک، مرطوب یا زیر آب دارد. بسته به حالت، تغییراتی در رابط کاربری ایجاد می‌شود. به طور مثال، در حالت مرطوب، برخی از ویژگی‌ها از رابط کاربری حذف می‌شوند و در حالت زیر آب، برخی کنترل‌ها با دکمه‌های بسیار بزرگ جایگزین می‌گردند. با این کار آن‌ها ساده‌تر فعال می‌گردند اما عملکرد صفحه نمایش لمسی محدود می‌شود.

پتنت اپل

نمایشگر گوشی عمق فعلی را نشان می‌دهد تا کاربر در محدوده مقاومت آیفون در برابر آب، آن را نگه دارد. با این حال باید اپل به این مسئله فکر کند که حذف، جابجایی و تغییر اندازه رابط کاربری باعث گیج شدن کاربران نشود.

لازم به ذکر است که اپل هر ساله تعداد زیادی حق اختراع دریافت می‌کند اما این به معنی استفاده کردن آن‌ها نیست. شاید این حق اختراع نیز مانند بسیاری دیگر تنها در حد یک پتنت باقی بماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.