شارژ بی‌سیم معکوس از طریق صفحه نمایش آیفون

تمام سیستم‌های شارژ بی‌سیم معکوس امروزی که در گوشی‌های هوشمند شاهد هستیم، از شما می‌خواهند که صفحه نمایش گوشی را رو به زمین بگذارید و از پشت دستگاه شارژ معکوس صورت می‌گیرد که احتمال خراش افتادن روی صفحه نمایش گوشی را بیشتر می‌کند و هنگام شارژ بی‌سیم معکوس، هیچ چیزی از صفحه نمایش نمی‌توانید مشاهده کنید. مهندسان اپل راهی را برای پیاده سازی این سیستم پیدا کرده‌اند که می‌تواند وضعیت را تغییر دهد. اگرچه آیفون‌های امروزی از شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی نمی‌کنند، اما حق اختراعی که اخیرا به غول کوپرتینویی اعطا شده، یک سیستم شارژ القایی را توصیف می‌کند که می‌توانید با قرار دادن دستگاه ثانویه روی نمایشگر دستگاه اول، دستگاه ثانویه را شارژ نمایید.

این حق اختراع «شارژ بی‌سیم از طریق نمایشگر» نام گذاری شده که باعث می‌شود صفحه نمایش دستگاه، تبدیل به پدل شارژ بی‌سیم شود و هر وسیله‌ای با پشتیبانی از شارژ بی‌سیم را روی آن قرار دهید، شارژ می‌گردد. این وسیله می‌تواند اپل واچ، ایرپاد یا تلفن هوشمند دیگری باشد.

همچنین بخوانید:

در این حق اختراع به چگونگی قرار دادن سیم پیچ‌های شارژ القایی در زیر قاب مک بوک و دو طرف ترکپد پرداخته تا شارژ بی‌سیم همزمان چند دستگاه از طریق مک بوک فراهم شود. سیم پیچ‌ها همچنین می‌توانند بین قاب بیرونی و نمایشگر مک بوک قرار گیرند و مک بوک هنگام بسته بودن، به عنوان یک پد شارژ عمل نماید.

این پتنت همچنین به آیپد نیز می‌تواند تعمیم داده شود که یک قلم به صورت بی‌سیم با قرار گرفتن روی صفحه نمایش آیپد، شارژ گردد. این شیوه می‌تواند راه بهتری نسبت به قرار دادن قلم در کنار آیپد باشد.

توجه داشته باشید که تمام صفحه نمایش یا بدنه به عنوان شارژ بی‌سیم عمل نمی‌کند و مانند شارژرهای بی‌سیم فعلی، یک ناحیه مشخص که همان بالای سیم پیج می‌شود، دستگاه دیگر را به صورت بی‌سیم شارژ می‌نماید. این یکی از محدودیت‌هایی می‌باشد که اپل تا کنون راه حل ایده آلی برای آن پیدا نکرده است. در حالی که ایده توصیف شده در این پتنت کاربردی و قابل انجام است، ثبت آن هیچ تضمینی برای اجرایی کردنش توسط اپل نیست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.