برقراری تماس صوتی و تصویری با برنامه Gmail در آیفون

گوگل اعلام کرده که کاربران iOS و اندروید از این پس می‌توانند تماس های صوتی و تصویری را در برنامه Gmail و از قسمت چت داشته باشند.

امکان برقراری تماس صوتی و تصویری در Google Chat حوالی شهریور ماه معرفی شد و اکنون برای تمامی کاربران رایگان و پولی گوگل در دسترس است. بنابراین اگر یک حساب شخصی گوگل، G Suite یا Google Workspace دارید می‌توانید با هر شخص دیگری در برنامه Gmail تماس برقرار نمایید. اگر هر دو کاربر نسخه به روز Gmail را داشته باشند، تماس بدون مشکل برقرار می‌گردد.

قبلا کاربران می‌توانستند با استفاده از Gmail تماس برقرار کنند اما گیرنده باید با استفاده لینک کنفرانس ویدویی Google Meet به آن ملحق می‌شد. این پروسه برای افرادی که به دنبال سادگی در محیط نرم افزار هستند، یک کار طاقت فرسا به نظر می‌رسید. با این حال دیگر این رویه تغییر کرده و برنامه Gmail و Google Chat آیکون‌های تماس تصویری و صوتی را در هر مکالمه نفر به نفر نمایش می‌دهند و از آن‌ها می‌توان برای برقراری تماس صوتی یا تصویری استفاده نمود.

افزودن ویژگی‌های تماس، Gmail را یک قدم به مرکزی برای تمامی خدمات ارتباطی نزدیک‌تر می‌کند. جالب است که اگر تماس صوتی یا تصویری را از برنامه مستقل Google Chat آغاز کنید، برای ادامه به برنامه Gmail هدایت می‌گردید.

برنامه Gmail در حال حاضر ۴ تب دارد، یکی برای ایمیل، دومی برای گوگل چت، سومی Rooms (ویژگی مانند پیام رسان Slack) و تب چهارم نیز برای Google Meet (سرویس کنفرانس ویدیویی گوگل) است.

از طريق Google Workspace Updates
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.