اپل احتمالا تاج دیجیتال اپل واچ را با یک سنسور نوری جایگزین کند

یک پتنت جدید از اپل نشان می‌دهد که احتمالا تاج دیجیتال به زودی با یک سنسور نوری جایگزین می‌شود. با این سنسور نوری می‌توان با حرکات بدن، اپل واچ را کنترل کرد و جایگزین Digital Crown فعلی می‌گردد. این سنسور نوری می‌تواند برای اندازه گیری ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، فشار خون و سایر مولفه‌های بیومتریک نیز استفاده شود.

این سنسور نوری احتمالا عملکردی بسیار شبیه به تاج دیجیتال دارد. کاربر می‌تواند انگشتش را جلوی سنسور حرکت دهد و سنسور جسچر اجرا شده توسط وی را تشخص دهد. اپل واچ ممکن است از این سنسور برای کنترل سیستم یا تغییر اطلاعات روی صفحه نمایش استفاده نماید.

این سنسور می‌تواند برای تشخیص حرکات کاربر در فواصل مختلف قابل تنظیم باشد. طبق پتنت، این سنسور را می‌توان برای تشخیص حرکت هنگامی که کاربر آن را لمس می‌کند یا زمانی که جسچر در فاصله کوتاهی از از آن است، تنظیم کرد.

حق اختراع اپل

حق اختراع جدید اپل واچ «ساعت با حسگر نوری برای ورودی کاربر» نام دارد. به گفته اپل، این پتنت جدید از قطعات متحرک کمتری استفاده می‌کند و در نتیجه اپل واچ را با دوام‌تر می‌نماید. هر چه قطعات متحرکت در یک دستگاه بیشتر باشد، احتمال خرابی بیشتر می‌گردد. این حق اختراع در جهت خالی کردن فضا نیز می‌باشد و نسبت به تاج دیجیتال جای کمتری می‌گیرد.

همچنین بخوانید:

اگرچه اپل این حق اختراع را ثبت نموده اما این بدان معنا نیست که حتما از آن استفاده می‌کند. پتنت‌های متعددی از سوی اپل ثبت شده‌اند که هرگز به مرحله تولید نرسیدند.

از طريق Patently Apple
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.