حق اختراع اپل برای آیفون تمام شیشه‌ای !

هفته گذشته اپل حق اختراع یکی از منحصر به فردترین ایده‌های دستگاه‌های دیجیتال را به دست آورده؛ یک آیفون کاملا شیشه‌ای! این پتنت یک محصول را نمایش می‌دهد که می‌تواند در شش جهت تصاویر مورد نظر را نمایش دهد.

این حق اختراع که توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا تایید شده، دستگاه الکترونیکی با محفظه شیشه‌ای نام گذاری شده است.

پتنت آیفون تمام شیشه

این حق اختراع با وجود اینکه می‌تواند در مقاصد مختلف استفاده شود، اما در طرح یک دستگاه مشابه آیفون با آیکون‌های نسبتا آشنا دیده می‌شود. در این پتنت توضیح داده شده که صفحه نمایش بدون درز در سرتاسر دستگاه قرار گرفته و در تمامی سطوح امکان نمایش تصویر را دارد.

آیفون شیشه‌ای

اپل حتی ایده‌های خود در رابطه با نحوه مونتاژ و جداسازی قطعات برای تعمیر شرح داده است. این دستگاه با تعبیه شدن یک کلاهک، امکان بیرون آوردن قطعات را فراهم می‎سازد که در حق اختراع نیز شرح داده شده است.

مطمئنا در دست گرفتن یک آیفون کاملا شیشه‌ای بسیار دشوار است. حتی اگر بتوان از چالش‌های متعدد موجود مانند مونتاژ و تعمیر آن عبور کرد، دلایل مختلفی وجود دارد که ارائه این طرح به عنوان یک بازیگر اصلی در بازار گوشی‌های هوشمند را بسیار دشوار کند.

حق اختراع آیفون شیشه ای

نگرانی اول لغزنده بودن دستگاه است و قطعا کسی که چنین گوشی هوشمندی را تهیه کند، هیچ کدام از جهات آن را با قاب نمی‌پوشاند، چون قسمتی از صفحه نمایش از رده خارج می‌گردد. از سوی دیگر از هر شیشه‌ای نیز در تولید این دستگاه استفاده شود، قطعا شکننده خواهد بود و کوچکترین ضربه، می‌تواند خسارت زیادی را به آیفون تمام شیشه‌ای بزند.

همچنین بخوانید:

نگرانی دیگر مربوط به وزن دستگاه است، چون شیشه به طور قطع از آلومینویم سنگین‌تر است و احتمال افتادن دستگاه را بیشتر می‌کند.

با این حال باید توجه داشت که ثبت حق اختراع به معنای تولید دستگاه نیست و اپل در گذشته نیز پتنت‌های متعددی را برای ارائه دستگاه‌های شیشه‌ای ثبت کرده است! با این حال می‌توان در نظر داشت که در آینده شاید چنین آیفون جالبی را ملاقات کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.