آموزش پین یا همان سنجاق کردن پست‌ها در پروفایل اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت جدیدی را برای کاربران عرضه کرده تا بتوانید پست‌های مختلف خود را پین کنید. با این کار عکس‌ها، ویدیوها یا ریلزهای مورد نظرتان همیشه در بالای پروفایل نمایش داده می‌شوند و موارد جدید بعد از آن‌ها به نمایش درمی‌آیند.

درباره Pin کردن پست در اینستاگرام

زمانی که به اینستاگرام خود می‌روید، پست‌ها در پروفایل شما و سایر کاربران به صورت شبکه‌ای نمایش داده می‌شود. هر پست جدید باعث می‌شود پست‌های قدیمی‌تر یک شبکه به عقب‌تر بروند. زمانی که فردی از پروفایل شما بازدید می‌کند معمولا چند پست اول را می‌بینید و به سراغ قدیمی‌تر‌ها نمی‌رود.

حالا فرض کنید شما می‌خواهید تصویری که مدتی قبل پست کرده‌اید را در اولویت قرار دهید و فردی که از پروفایل شما بازدید می‌کند، آن تصویر را ببیند. یا به هر دلیل دیگری می‌خواهید پست‌های قدیمی‌تر در اوایل پروفایل شما نمایش داده شوند.

به لطف گزینه pin to your profile شما می‌توانید حداکثر سه پست را در بالای پروفایل اینستاگرام خود پین کنید. این پست‌ها می‌توانند تصویر، ویدیو یا ریلز باشند.

پست پین شده در بالای پروفایل می‌ماند و موارد جدید بعد از آن نمایش داده می‌شوند.

آموزش پین یا سنجاق کردن پست در اینستاگرام

  1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و به پروفایل خود بروید.
  2. پست مورد نظر خود را بیابید و روی آن ضربه بزنید.
  3. از صفحه باز شده، آیکون سه نقطه را انتخاب نمایید.
  4. سپس روی گزینه Pin to your profile تپ نمایید.

پین کردن پست در اینستاگرام

این پست سریعا به ردیف اول شبکه پروفایل شما منتقل می‌شود.

نحوه برداشتن پست‌های پین شده اینستاگرام

اگر دیگر نمی‌خواهید پست شما در حالت پین باشد، می‌توانید به سادگی آن را بردارید. یا اگر در حال حاضر سه پست پین شده دارید و می‌خواهید یک مورد دیگر را پین کنید، می‌توانید یکی را ابتدا بردارید و مورد دیگر را جایگزین نمایید. همچنین بخوانید: آموزش مخفی کردن تعداد لایک در اینستاگرام و فیس‌بوک .

برای برداشتن پین پست‌ها نیز کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. به پروفایل اینستاگرام خود بروید.
  2. یک پست پین شده را از بالا انتخاب کنید.
  3. روی آیکون سه نقطه بزنید
  4. Unpin from your profile را انتخاب نمایید.

Unpin پست و عکس در instagram

حالا این پست از حالت پین شده خارج می‌گردد و طبق تاریخ در شبکه کلی پروفایل شما قرار می‌گیرد.

جدای از مراحل بالا می‌توانید انگشتتان را روی یک پست در نمای کلی پروفایلتان نگه دارید و گزینه Pin to profile یا Unpin from profile را انتخاب نمایید.

آیا می‌توان بیش از ۳ پست را در اینستاگرام پین کرد؟

خیر، شما حداکثر می‌توانید ۳ پست را در اینستاگرام خود پین نمایید. اگر قبلا سه پست را پین کرده باشید و سعی کنید پست چهارم را پین نمایید، اینستاگرام به شما خطای Pin limit reached می‌دهد. اگر روی گزینه Confirm در این هشدار تپ نمایید، پستی که ابتدا پین کرده‌اید از این حالت خارج شده و پست انتخابی جدید سنجاق می‌گردد. همچنین بخوانید: اطلاعات شما فروخته می‌شود ؛ تبلیغ جالب اپل برای حریم خصوصی .

چگونه ترتیب پست‌های سنجاق شده اینستاگرام را تغییر دهیم؟

شما نمی‌توانید با کشیدن و رها کردن یا روش مرسوم دیگری ترتیب پست‌های پین شده را تغییر دهید. با این حال می‌توانید یک پست را از حالت پین خارج کنید و مجددا پین کنید تا ترتیب تغییر کند.

آیا وقتی پست‌ها را پین می‌کنیم سایر کاربران مطلع می‌شوند؟

زمانی که یک پست را پین می‌کنید یا از حالت سنجاق شده خارج می‌نمایید، فالوورهای شما نوتیفیکیشنی دریافت نمی‌کنند. این تغییر فقط در صورتی مشخص می‌شود که آن‌ها از پروفایل شما بازدید کنند.

آیا پست Pin شده‌ی من به عنوان یک مطلب جدید به فالوورها مجددا نمایش داده می‌شود؟

خیر. پین کردن یک پست در نمایش آن در فید فالوورهای شما تاثیری ندارد.

امکان سنجاق پست افراد دیگر وجود دارد؟

در حال حاضر خیر. البته اگر یک پست را مشترکا و در حالت همکاری با یک فرد به اشتراک گذاشتید، امکان پین آن در پروفایلتان وجود دارد.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.