سومین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 منتشر شد [تغییرات]

همانطور که به عرضه نسخه نهایی iOS 16 نزدیک می‌شویم، اپل در حال انتشار نسخه‌های آزمایشی است. این کمپانی به تازگی سومین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است.

به خصوص در نسخه‌های آزمایشی نسل‌های جدید iOS، قابلیت‌های متعددی اضافه می‌شود. در سومین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 نیز جدای از رفع باگ‌ها، چندین قابلیت جدید اضافه شده است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

تغییرات سومین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16

حالت قرنطینه

این یک ویژگی امنیتی سطح بالا است که دارندگان آیفون، آیپد و مک را در برابر جاسوس افزارها محافظت می‌کند. این ویژگی جدید برای افرادی طراحی شده که توسط گروه‌ها و شرکت‌های خصوصی هدف قرار می‌گیرند. افرادی مانند سیاستمداران از این قابلیت استقبال خواهند کرد.

تاریخچه AFib

این قابلیت در کنار watchOS 9 است که به همراهی iOS 16 نیاز دارد. با تاریخچه AFib افرادی که فیبریلاسیون دهلیزی دارند می‌توانند به مرور زمان علائم خود را ساده‌تر ردیابی کنند. این ویژگی جدید مخصوص کاربران ایالات متحده آمریکا است و در اپلیکیشن Health موجود می‌باشد.

iCloud Shared Photo Library

iCloud Shared Photo Library

این ویژگی که اپل در رویداد WWDC به آن پرداخته بود، سرانجام با سومین نسخه آزمایشی iOS 16 به کاربران عرضه شد. این قابلیت برای ساده کردن اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها است. کاربران می‌توانند تا ۵ فرد دیگر را به گالری مشترک اضافه کنند که همگی امکان مشاهده، ویرایش و اضافه و حذف کردند تصاویر و فیلم‌ها را دارند.

دلقک ماهی

دلقک ماهی iOS 16

والپیپر دلقک ماهی که یکی از موارد تاریخی آیفون محسوب می‌شود، به سومین نسخه آزمایشی iOS 16 اضافه شده است. این والپیپر در سال ۲۰۰۷ در اولین آیفونی که توسط استیو جابز معرفی شد، استفاده شده بود اما هرگز از سوی اپل برای کاربران عرضه نشد. حالا بعد از ۱۵ سال در نسخه آزمایشی iOS شاهد آن هستیم.

سایر تغییرات iOS 16 بتا ۳:

  • اپل تغییراتی را در فونت‌های انتخابی برای لاک اسکرین اعمال کرده است. اکنون ۱۲ فونت مختلف برای انتخاب در دسترس است.
  • ویجت تقویم برای لاک اسکرین بهینه شده است. در این نسخه آزمایشی برای حفظ حریم خصوصی اطلاعات رویدادهای آینده در صورتی که گوشی قفل باشد، نمایش داده نمی‌شود.
  • والپیپر پیشفرض زمین دیگر با ویجت‌های نمایش داده شده در صفحه قفل تداخلی ندارد.

نسخه نهایی iOS 16 در اواخر شهریور ماه منتشر می‌شود. در حال حاضر امکان نصب نسخه آزمایشی iO16 وجود دارد که آموزش آن از این لینک در دسترس است، البته آن را به کاربران عادی توصیه نمی‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.