تصویر لو رفته از قاب سری آیفون ۱۴

به تازگی تصویری منتشر شده که ادعا می‌گردد متعلق به قاب های سری آیفون ۱۴ می‌باشد. همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل در حال تغییر خط تولید آیفون در سال ۲۰۲۲ است. آیفون مینی ۵.۴ اینچی با یک مدل غیر پرو ۶.۷ اینچی جایگزین می‌شود. این گوشی احتمالا آیفون ۱۴ مکس نام دارد و شاید هم پسوند پلاس بگیرید. پسوند پلاس اولین بار در سال ۲۰۱۴ و با آیفون ۶ استفاده شد. در آن سال اپل آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس را با صفحه نمایش‌های ۴.۷ و ۵.۵ اینچی روانه بازار کرد.

اپل سایزهای ۴.۷ اینچی و ۵.۵ اینچی را تا آیفون ۸ و ۸ پلاس که در سال ۲۰۱۷ عرضه شدند، حفظ کرد. امسال انتظار داریم که آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس (مکس) در اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچی روانه بازار شوند. آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس نیز در اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ معرفی خواهند شد. شایعه استفاده از پسوند پلاس برای آیفون ۱۴ غیر پرو ناشی از تصویری از چهار قاب می‌باشد که در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است.

در این تصویر نام هر مدل در بالای قاب نوشته شده که مدل سوم از سمت چپ به نام ۱۴ پلاس درج شده است. لازم به ذکر است بعد از عرضه سری آیفون ۱۴ می‌توانید قاب‌های این مدل آیفون ۲۰۲۲ را از فروشگاه اپل خوره تهیه نمایید.

اپل تفاوت‌ها را بین مدل‌های گران قیمت و مدل‌های ارزان‌تر برجسته می‌کند. به طور مثال، مدل‌های غیر پرو از پردازنده A15 بایونیک که در سری آیفون ۱۳ استفاده شد، بهره می‌برند. در حالی که مدل‌های پرو دارای پردازنده A16 بایونیک هستند. مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده TF International اعلام کرده که، این تغییر سیاست اپل ادامه دار خواهد بود و به خاطر کمبود تراشه نیست.

مدل‌های پرو همچنین دارای صفحه نمایش ProMotion با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی هستند و یک سیستم دوربین سه گانه با لنز تله فوتو در پشت آن‌ها دیده می‌شود. بر اساس رندرهای ساخته CAD، حتی ممکن است آیفون ۱۴ پرو مکس حاشیه‌های ۲۰ درصد نازک‌تر داشته باشد. بدیهی است که اپل ترجیح می‌دهد شما برای خریداری مدل گران‌تر هزینه کنید. همچنین بخوانید: آیفون ۱۴ پرو با صفحه نمایش همیشه روشن همراه است .

بازگشت به سیستم نام گذاری قدیمی پلاس می‌تواند به سردرگمی خریداران کمک کند. کسانی که علاقمند به گوشی‌های هوشمند نیستند، ممکن است آیفون ۱۴ مکس را با آیفون ۱۴ پرو مکس اشتباه بگیرند. اگر چه تفاوت قیمت، تعداد دوربین در پشت و حضور بریدگی صفحه نمایش فعلی در مدل‌های غیر پرو، مشهود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.