آیفون ۱۴ پرو با صفحه نمایش همیشه روشن همراه است

آیفون ۱۳ پرو اولین مدل آیفون با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion بود. شایعات حاکی از آن است که دو صفحه نمایش مدل آیفون ۱۴ پرو همچنان از این فناوری بهره می‌برند و می‌توانند نرخ تازه سازی را تا ۱ هرتز کاهش دهند و شاید شاهد ویژگی صحفه نمایش همیشه روشن باشیم.

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس از پنل‌های LTPO OLED استفاده می‌کنند و از ویژگی نوسازی متغیر بهره می‌برند. با این حال این نمایشگرها نهایتا می‌توانند نرخ تازه سازی را تا ۱۰ هرتز کاهش دهند تا مصرف برق کاهش یاید. این فناوری با آنچه که در برخی پرچمداران اندرویدی می‌بینیم متفاوت است که می‌توانند نرخ تازه سازی را تا ۱ هرتز کاهش دهند. همچنین بخوانید: اپل سرانجام مشکل کیفیت ناامید کننده دوربین وب کم استودیو دیسپلی را برطرف کرد .

مهمترین مزیت نرخ تازه سازی پایین‌تر نمایشگر، صرفه جویی در مصرف انرژی است. این مسئله هنگام نمایش محتوای ثابت مانند ساعت یا ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن حائز اهمیت است. به گفته راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، برخی از مدل‌های سری آیفون ۱۴ می‌توانند نرخ تازه سازی را تا ۱ هرتز کاهش دهند. وابسته به اینکه اپل تصمیم می‌گیرد چگونه از این فناوری استفاده کند، مدل‌های آیفون ۱۴ پرو می‌توانند از عمر باتری بالاتر یا ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن بهره ببرند.

اپل هیچگاه قابلیت همیشه روشن را در آیفون و iOS نداشته اما با پیاده سازی آن غریبه نیست. اپل واچ سری ۷ از صفحه نمایش LTPO OLED بهره می‌برد. این صفحه نمایش، گجت پوشیدنی اپل را قادر می‌سازد با ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن، به اندازه نسل قبلی خود عمر باتری داشته باشد.

وقتی بخواهید بدون باز کردن قفل گوشی و و بررسی برنامه‌ها، فقط نگاهی به ساعت داشته باشید یا وضعیت نوتیفیکیشن‌ها را برررسی کنید، قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن بسیار کاربردی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.