اپل سرانجام مشکل کیفیت ناامید کننده دوربین وب کم استودیو دیسپلی را برطرف کرد

زمانی که مانیتور ۱۵۹۹ دلاری اپل روانه بازار شد، علاوه بر لوازم جانبی گران قیمت، کیفیت پایین دوربین وب کم نیز نارضایتی‌های فراوانی را به همراه داشت. اپل وعده داد که مشکل دوربین را برطرف می‌کند و اکنون با به روزرسانی سیستم عامل استودیو دیسپلی ، این مسئله برطرف شده است.

در کنار سومین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و macOS Monterey 12.4، اپل یک به روزرسانی نرم افزاری نیز برای صحفه نمایش استودیویی خود منتشر کرده است. این به روز رسانی تغییراتی را در دوربین از جمله در زمینه کاهش نویز، کنتراست و کادر بندی ایجاد می‌کند.

البته این به روزرسانی به صورت آزمایشی و در کنار نسخه بتای macOS Monterey منتشر شده و در حال حاضر در دسترس توسعه دهندگان و تست کننده‌های عمومی قرار گرفته است. این آپدیت ۴۷۸ مگابایت حجم دارد و یک به روزرسانی مهم برای نمایشگر استودیو اپل محسوب می‌شود.

طبق تصاویر منتشر شده از کاربران، بهبود کیفیت تصویر کاملا مشهود است. با این حال خروجی تصویر بدون این آپدیت به حدی بد بود که از اپل و مانیتور ۱۶۰۰ دلاری انتظار نمی‌رفت.

اگر پروفایل نسخه آزمایشی را روی مک خود دارید می‌توانید با نصب این آپدیت با کیفیت پایین دوربین خداحافظی کنید. برای دریافت و نصب مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. System Preferences را در مک خود باز کنید و Software Update را انتخاب نمایید.
  2. آخرین به روزرسانی فریمور نمایشگر اپل استودیو، در کنار آپدیت سومین نسخه آزمایشی macOS 12.4، نمایش داده می‌شود.
  3. برای شروع به روزرسانی گزینه Install Now را انتخاب کنید.

اگر صرفا برای رفع این مشکل می‌خواهید از نسخه آزمایشی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم دست نگه دارید. چون نسخه‌های آزمایشی دارای مشکلات خاص خود هستند و با کمی تحمل نسخه نهایی در دسترس شما قرار می‌گیرد.

مانیتور استودیویی اپل از نظر سخت افزار دارای دوربین مناسبی است. این یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنز f/2.4 در کنار تراشه قدرتمند A13 است. با این حال تمام بررسی‌ها از مانیتور استودیویی یا همان استودیو دیسپلی اپل، کیفیت دوربین آن را ناامید کننده نشان داد، آن هم با قیمت این نمایشگر که ۱۶۰۰ دلار است.

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.