iOS 15.5 و iPadOS 15.5 منتشر شد [دانلود و تغییرات]

بعد از عرضه چند ماه نسخه آزمایشی، اپل سرانجام نسخه نهایی iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را منتشر کرد. چندی پیش شاهد عرضه نسخه نامزد انتشار این سیستم عامل بودیم و همانطور که انتظار می‌رفت، حالا نسخه نهایی در دسترس کاربران قرار گرفته است. این نسخه از iOS 15 تغییرات رادیکالی و عمده ندارد با این حال بهبودهای جزئی در آن صورت گرفته است.

شما می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update این به روزرسانی را دریافت کنید.

از جمله تغییرات iOS 15.5 و iPadOS 15.5 می‌توان به اضافه شدن گزینه‌های درخواست و ارسال در برنامه کیف پول اپل برای Apple Cash، نوار سیگنال وای-فای برای هوم‌پاد در برنامه Home، پشتیبانی از لینک‌های پرداخت خارجی در برنامه‌های خواننده و اضافه شدن لیست مکان‌های حساس که تصاویر آن‌ها در قسمت Memories استفاده نمی‌شود، اشاره داشت.

در کنار نسخه نهایی iOS 15.5، اپل نسخه نهایی watchOS 8.6, tvOS 15.5, HomePod Software 15.5, Studio Display Firmware 15.5 و macOS Monterey 12.4 را نیز منتشر کرد.

آخرین آپدیت صفحه نمایش استودیویی اپل مشکل کیفیت پایین وبکم را برطرف می‌کند، و البته آپدیت macOS Monterey 12.4 نیز این تغییر را پشتیبانی می‌نمایند. آپدیت جدید macOS همچنین شامل تنظیم جدید برای محدود کردن قسمت‌های پادکست ذخیره شده در مک و حذف موارد قدیمی‌تر است. در watchOS 8.6 نیز پشتیبانی از ECG و تشخیص ضربان قلب نامنظم برای کاربران ساکن مکزیک در دسترس قرار گرفت.

ویژگی حذف پادکست‌های قدیمی‌تر در iOS 15.5 و iPadOS 15.5 نیز اضافه شده است. مشکل اتوماسیون‌های Home نیز که گاها اجرایی نمی‌شد، در آپدیت جدید برطرف شده است.

اگرچه پیشرفت‌های زیادی در نسخه‌های تازه صورت نگرفته اما پیشنهاد می‌کنیم که دستگاه خود را آپدیت کنید. طبق سند پشتیبانی اپل بیش از ۳۰ مشکل امنیتی در iOS 15.5 برطرف شده و macOS 12.4 نیز بیش از ۵۰ نقص را رفع می‌نماید.

دانلود فایل فریمور iOS 15.5 و iPadOS 15.5 :

برای دانلود فایل فریمور یا همان فایل ipsw به لینک‌های زیر مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.