آپدیت iOS 15.7.5 و iPadOS 15.7.5 برای آیفون و آیپدهای قدیمی

iOS 15.7.5 اکنون برای تمامی آیفون‌های سازگار عرضه شده که در آن دو آسیب پذیری جدی برطرف گردیده‌اند. آپدیت iPadOS 15.7.5 نیز برای آیپدها منتشر شده است.

جدای از رفع دو آسیب پذیری جدی که ممکن است توسط هکرها مورد استفاده قرار بگیرد، تغییر دیگری وجود ندارد و نباید امیدوار به ویژگی‌های جدید باشید. اما این آسیب پذیری‌ها چیست که اپل را مجبور کرده تا برای آیفون و آیپدهای قدیمی به روزرسانی عرضه کند؟

حفره موجود در IOSurfaceAccelerator یک برنامه را قادر می‌سازد که کد دلخواه را با دسترسی هسته اجرا کند. به اپل گزارشی رسیده که این حفره در حال حاضر مورد سو استفاده نیز قرار گرفته است.

یک حفره در WebKit نیز وجود دارد که با پردازش محتوای مخرب وب امکان اجرای کد دلخواه را فراهم می‎سازد. این نیز طبق گزارشات مورد استفاده هکرها قرار گرفته است. همچنین بخوانید: وقتی ویژگی تشخیص تصادف آیفون ژاپنی‌ها را سرکار می‌گذارد .

آپدیت iOS 15.7.5 برای آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، نسل اول آیفون SE و آیپاد تاچ نسل هفتم منتشر شده است. همچنین iPadOS 15.7.5 نیز برای آیپد ایر ۲ و آیپد مینی نسل چهارم عرضه گردیده است.

برای نصب این به روزرسانی به برنامه Settings و بخش General مراجعه کنید. از صفحه باز شده روی گزینه Software Update بزنید و مراحل نصب را دنبال نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.