وقتی ویژگی تشخیص تصادف آیفون ژاپنی‌ها را سرکار می‌گذارد

ما صدها داستان موفقیت آمیز در مورد عملکردهای اضطراری محصولات اپل داشته‌ایم که با کمک ساعت‌ها و تلفن‌های همراه این شرکت شکل گرفته‌اند. از هشدارهای به موقع برای بیماری‌های قلبی مرگبار تا نجات یافتن در کوه‌های برفی آلاسکا. اما اینجا با یک داستان متفاوت روبرو هستیم که مربوط به ویژگی تشخیص تصادف است.

به نظر می‌رسد که ویژگی تشخیص تصادف که در آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو، اپل واچ سری ۸، اپل واچ SE 2 و اپل واچ اولترا حضور دارد، در حال ارسال هشدارهای اشتباه به سرویس‌های اضطراری سراسر دنیا می‌باشد. این موضوع در نقاط مختلفی از جهان گزارش شده اما اوج اشتباهات در ژاپن رخ داده است.

تنها از ۲۵ آذر تا ۳ بهمن، سازمان آتش نشانی کیتا آلپ در نانگو ژاپن، ۱۳۴ هشدار اشتباه دریافت کرده است. این هشدارهای اشتباه اغلب به خاطر سیستم تشخیص تصادف آیفون ۱۴ بودند که پایین آمدن اسکی بازان از شیب‌های تند را تصادف تشخیص می‌داد و آن را گزارش می‌کرد.

احتمال اینکه کسی در آن منطقه تصادف کند بسیار اندک می‌باشد اما چون ممکن است یک هشدار درست در آن میان باشد، باید تمامی هشدارها بررسی شوند.

این مرکز خدمات اضطراری در این مدت مجموعا ۹۱۹ تماس دریافت کرده و این یعنی تماس‌های نادرست تقریبا ۱۵ درصد از کل حجم کار را تشکیل می‌دهند. این هشدارهای اشتباه فشار غیرضروری را بر خدمات اورژانسی وارد می‌کند.

یکی دیگر از محرک‌های تشخیص تصادف ترن هوایی است که به خصوص در ایالات متحده آمریکا بارها منجر به هشدار اشتباه به مراکز خدمات اضطراری شده است. به خاطر افزایش نیروی G هنگام سواری ترن هوایی، این اشتباه رخ می‌دهند. هنگامی که فرد با سرعت از پیست اسکی به پایین می‌آید یا در ترن هوایی است، نمی‌تواند هشدار و شمارش معکوس قبل از تماس با خدمات اضطراری را بشنوند تا آن را لغو نمایند.

اپل گفته که با خدمات اضطراری در سراسر جهان همکاری نزدیکی خواهد داشت تا این مشکل را برطرف کند. برای خاموش کردن این ویژگی به مسیر Settings > Emergency SOS > Call After a Serious Crash  مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.