سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون

یکی از محبوب‌ترین رمان‌ها در دنیا به خصوص در میان ایرانی‌ها، سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون است که در سال ۱۹۴۵ میلادی توسط نویسنده فنلاندی، میکا والتاری نوشته شده است. سینوهه مهمترین عنوان نوشته شده توسط این نویسنده است و یک رمان تاریخی – زندگی نامه می‌باشد. بر اساس این رمان یک فیلم نیز در سال ۱۹۵۴ ساخته شده است.

کتاب سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون به وقایع دوران فرعون آخناتون و فرهوم هورم هب می‌پردازد و موارد مهم تاریخی را درون خود جای داده است.

در کتاب سینوهه به سبک زندگی و وضعیت اجتماعی کشورهای سوریه، مصر، بابل، میتانی و هیتی در سال‌های ۱۳۳۴ تا ۱۳۵۱ قبل میلاد پرداخته می‌شود.

جدای از نکات مهم تاریخی، سینوهه داستان جذابی دارد. این کتاب در مورد یک کودک است که در هنگام تولد به رود نیل سپرده می‌شود و توسط یک خانواده فقیر یافته و بزرگ می‌گردد. سینوهه در ادامه مسیر زندگی خود به عنوان پزشک مخصوص فرعون منصوب می‎شود و کشورهای مختلفی را می‌گردد. در سفرهای خود با ماجراهای جالبی نیز برخورد می‌کند.

شما می‌توانید رمان جذاب سینوهه را با فرمت ePub دانلود نمایید. فرمت ePub دارای حجم کم و قابلیت‌های کاربردی مانند امکان تغییر فونت و اندازه متن در دستگاه است.

قسمتی از متن کتاب سینوهه : مردی که من او را به نام پدرم می خواندم، در شهر طبس یعنی بزرگترین و زیباترین شهر دنیا, طبیب فقرا بود, و زنی که من وی را مادر می‌دانستم زوجه وی به شمار می‌آمد. این مرد و زن, تا وقتی که سالخورده شدند فرزند نداشتند ولذا مرا به سمت فرزندی خود پذیرفتند. آنها چون ساده بودند گفتند مرا خدایان برای آنها فرستاده و نمی دانستند که این هدیه خدایان برای آنها چقدرتولید بدبختی خواهد کرد…

دانلود کتاب با فرمت EPUB

آموزش انتقال و استفاده کتاب در آیفون و آیپد

دانلود نرم افزار MOON+ READER PRO برای خواندن کتاب در دستگاه‌های اندرویدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.