آموزش انتقال کتاب متنی و صوتی با آیتونز و دانلود مستقیم با آیفون یا آیپد

یکی از بخش‌های سایت اپل خوره کتاب‌ها است. در این بخش دو نوع کتاب متنی و صوتی قرار داده می‌شود که البته لازم به ذکر است کتاب‌های متنی با فرمت‌ رایج PDF نیست و فرمت این کتاب‌ها ePub است که مزیت‌هایی از جمله امکان تنظیم سایز و نوع فونت و سایز کمتر را دارا است. در این مطلب انتقال کتاب‌های صوتی و متنی با آیتونز به صورت قدم به قدم آموزش داده شده است. این آموزش برای انتقال کتاب‌ها به برنامه رسمی اپل برای کتاب خوانی یعنی Apple Books است که به صورت رایگان از اپ استور می‌توانید دانلود کنید.

آموزش دانلود و انتقال کتاب متنی با آیفون یا آیپد (iOS 13 – iPadOS 13 و جدیدتر)

۱- روی لینک دانلود بزنید.

انتقال کتاب به آیفون و آیپد

۲- از پنجره باز شده Download را انتخاب نمایید.

جابجایی کتاب الکترونیکی

۳- دانلود آغاز می‌شود و از آنجایی که این کتاب‌ها معمولا حجم کمی دارند ظرف چند ثانیه دانلود می‌گردند. سپس روی آیکون دانلود بزنید.

برنامه کتاب خوان آیفون و آیپد

۴- از پنجره باز شده روی فایل دانلود شده بزنید، کار تمام است و فایل به Books منتقل می‌شود و می‌توانید آن را بخوانید!

آموزش کار با Apple Books

نحوه دانلود و انتقال کتاب متنی با خود گوشی یا تلبت (iOS 12 و قبلتر)

برای دانلود کتاب با گوشی خود کافی است که بر روی لینک دانلود کتاب تپ کنید. وابسته به حجم کتاب و سرعت اینترنت شما بارگذاری صفحه بعدی ممکن است زمان ببرد چون باید فایل کتاب به صورت کامل دانلود شود تا شما به مرحله بعد بروید.

بعد از دانلود کتاب به صفحه زیر روبرو می‌شوید. در صورتی که نرم افزار کتاب خوان اپل را نصب کرده باشید با زدن Open in “Books” کتاب به نرم افزار شما منتقل می‌شود.

نحوه دانلود و انتقال کتاب متنی با آیتونز

از آیتونز ۱۲.۷ به بعد رویه انتقال کتاب‌ها به دستگاه کمی تغییر کرد. دیگر گزینه کتاب‌ها در بین موارد مدیریتی نیست و شما زمانی که آیفون یا آیپد خود را به کامپیوتر متصل کنید گزینه آن قابل مشاهده است.

زمانی که گوشی شما به کامپیوتر متصل است، از تب‌های کنار گزینه Books را انتخاب کنید که در تصویر نیز مشخص شده است. برای انتقال کتاب متنی به آیتونز تنها کافی است فایل کتاب را به این قسمت بکشید و رها _drag & drop_ کنید. کار تمام است، فایل کتاب انتقال یافت.

نحوه دانلود و انتقال کتاب صوتی با آیتونز

اما کار برای کتاب‌های صوتی کمی متفاوت است. شما برای انتقال کتاب‌های صوتی ابتدا باید آن‌ها را به عنوان موزیک به گوشی خود انتقال دهید. برای این کار در صفحه‌ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید گزینه Done را بزنید.

وقتی که با بخشی که در پایین مشخص است مواجه شدید، کتاب صوتی مورد نظرتان را بکشید و رها کنید.

برای اینکه دستگاه این فایل را به عنوان فایل کتاب صوتی بشناسد و از طریق نرم افزار Books در دسترس باشد بر روی فایل کتاب در Library کلیک راست و گزینه song info را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده تب options را بزنید و media kind را بر روی Audiobook قرار دهید و روی گزینه Ok کلیک کنید. حالا دیگر آیتونز فایل را به عنوان کتاب صوتی می‌شناسد.

از نوار بالایی دستگاه خودتان رو انتخاب کنید و گزینه Sync را بزنید. بعد از پایان پروسه کتاب‌های مورد نظر شما به برنامه Books انتقال یافته‌اند.

دوستانی هم که سیستم عامل دستگاهشون اندروید هستش میتونن از نرم افزار Moon+ Reader Pro استفاده کنند که با کلیک بر روی این لینک آخرین نسخه پولی این نرم افزار را به صورت رایگان با لینک مستقیم از سرور اختصاصی اپل خورده دانلود کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.