تمرکز روی هولوکاست ؛ سومین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و iPadOS 15.5

اپل پس از عرضه دومین بتا در هفته گذشته، سومین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را برای توسعه دهندگان عرضه کرده است. نسخه بعدی iOS 15 دارای تغییرات عمده نیست و یک تغییر مرتبط با هولوکاست دارد!

اگر پروفایل نسخه‌های آزمایشی iOS/iPadOS 15 را روی آیفون و آیپد خود دارید، با مراجعه به Settings -> General -> Software Update می‌توانید این به روزرسانی را نصب کنید. با این حال نصب نسخه‌های آزمایشی به کاربران عادی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چون می‌تواند در عملکرد اولیه دستگاه شما نیز اختلال ایجاد کند.

در اولین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و iPadOS 15.5 شاهد اضافه شدن دکمه ارسال و درخواست در برنامه کیف پول اپل بودیم. همچنین اضافه شدن نوار سیگنال وای-فای برای هوم پاد در برنامه Home، و پشتیبانی از لینک‌های پرداخت خارجی در برنامه‌های خواننده از سایر تغییرات جزئی بودند. دومین نسخه آزمایشی iOS 15.5 تغییرات چندانی را در سیستم عامل ایجاد نکرده بود.

در کنار سومین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و iPadOS 15.5، اپل بتای سوم watchOS 8.6, tvOS 15.5 و macOS Monterey 12.4 را نیز منتشر کرد.

مهمترین تغییر یافت شده در سومین نسخه آژمایشی iOS 15.5، مسدود شدن مکان‌های حساس از قسمت Memories برنامه Photos است. با ویژگی Memories برنامه پیش فرض Photos، مکان و رویدادهای خاص را در گالری شما تشخیص می‌دهد و یک کلیپ اسلایدی با آهنگ از آن‌ها می‌سازد.

آخرین نسخه بتای iOS 15.5 دارای فهرستی از «مکان‌های حساس» است و هر عکسی در شعاع مشخصی از این مکان‌ها گرفته شود، به قسمت Memories اضافه نخواهد شد. طبق بررسی صورت گرفته، تمامی مکان‌های مسدود شده در این نسخه آزمایشی مربوط به هولوکاست است.

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.