نجات جان زوج جوان بعد از تصادف به کمک ویژگی‌های اضطراری آیفون ۱۴

تشخیص تصادف و ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره در سری آیفون ۱۴، به نجات دو نفر بعد از یک تصادف جدی کمک کرد. این حادثه در بزرگراه Angeles Fores در جنگل ملی آنجلس کالیفرنیا رخ داده است. ماشین این زوج جوان از ارتفاع تقریبا ۹۰ متری از کنار کوه به پایین افتاده و درون یک دره دور افتاده متوقف شده است.

ویژگی تشخیص تصادف آیفون ۱۴ این حادثه را شناسایی کرده و از آنجایی که پوشش مخابراتی در آن نقطه وجود نداشته، از طریق سرویس ماهواره‌ای اطلاعات مربوط به مکان خودرو برای امدادگران ارسال شده است. با کمک ویژگی ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره یک پیام متنی به یکی از مراکز انتقال داده اپل ارسال شده و از آنجا با کلانتری آن محدوده تماس گرفته شده است. همچنین بخوانید: قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس در کشورهای مختلف .

دو قربانی این حادثه با هلیکوپتر از دره به بیرون منتقل شدند و از آنجا به بیمارستان محلی رفتند. جالب اینجاست که جراحات وارده جزئی تا متوسط بوده و مشخص نیست اگر کیفیت خودروهای آن‌ها در حد ایران بود، چه اتفاقی برای آن‌ها میفتاد. تیم نجات نیز تایید کرده که طول و عرض جغرافیایی ارسال شده توسط اپل دقیق بوده است.

سیستم تشخیص تصادف اپل در سری آیفون ۱۴، اپل واچ سری ۸، اپل واچ اولترا و نسل دوم اپل واچ SE در دسترس است. این سیستم ضربه شدید ناشی از تصادف را تشخیص می‌دهد.

ویژگی ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره در آمریکا شمالی، فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس است. این سرویس به مدت دو سال رایگان است و مشخص نیست که در آینده چه قیمتی خواهد داشت. مطمئنا کسی نمی‌تواند برای زندگی خود قیمت بگذارد!

چندی پیش نیز فردی در آلاسکا گم شده بود و در آن مکان پوشش مخابراتی وجود نداشت. این فرد با کمک ارسال پیام اضطراری توانست نجات پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.