ایرپاد پرو ۲ با پورت لایتنینگ امسال عرضه می‌شود

با مشکلات موجود برای زنجیره تامین در سراسر چین، بسیاری از دستگاه‌های اصلی اپل با هفته‌ها و ماه‌ها تاخیر در تحویل روبرو شدند اما احتمالا ایرپاد پرو ۲ که با پورت لایتنینگ همراه است، تحت تاثیر این مشکلات قرار نمی‌گیرد.

به گفته مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپل، نسل دوم ایرپاد پرو به لطف توسعه تولید اپل به ویتنام، کشوری که بعد از چین بهترین آمادگی را دارد، مشکلات موجود در زنجیره تامین را پشت سر می‌گذارد.

در حال حاضر ایرپاد پرو در چین و ویتنام تولید می‌شود اما به اعتقاد کو، اپل امسال به تولید کنندگان ویتنامی متکی خواهد شد. همچنین بخوانید: تراشه های ۲ نانومتری اپل در سال ۲۰۲۵ و ۳ نانومتری امسال عرضه می‌شوند .

همچنین به تازگی شایعاتی در مورد تغییر اپل به پورت USB-C در ایرپاد نسل بعدی منتشر شده اما به گفته کو چنین اتفاقی امسال برای ایرپاد پرو ۲ نمی‌افتد و این محصول همچنان با پورت لایتنینگ همراه است.

اخیرا کو گزارش کرده بود که اپل در حال آزمایش تغییر به USB-C در سری آیفون ۱۵ است. وی توضیح داد که وقتی این تغییر رخ دهد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سایر محصولات و لوازم جانبی اپل از جمله ایرپاد نیز به USB-C سوییچ کند.

بهبودهای ایرپاد پرو ۲

نسل اول ایرپاد پرو در پاییز ۲۰۱۹ با قیمت اولیه ۲۵۰ دلار عرضه شد و انتظار می‌رود نسل جدید، تقریبا سه سال بعد از عرضه نسخه اصلی عرضه شود. ایرپاد پرو اصلی دارای قابلیت حذف نویز فوق‌العاده‌ای است و تا امروز هم یکی از بهترین عملکردها را در هندزفری‌های واقعا بی‌سیم داشته است. میکروفون آن‌ها نیز عملکرد مطلوبی داشته و آن‌ها را به خصوص برای تماس‌های ویدیویی و کنفرانسی مناسب کرده است.

برای نسل دوم شایعه شده که حذف نویز فعال بهتر می‌شود و همچنین ممکن است طراحی جدید بدون ساقه را شاهد باشیم. ایرپاد پرو ۲ از کیفیت صدای بدون افت و قابلیت‌های جدید ردیابی سلامت و تناسب اندام نیز احتمالا بهره می‌برد.

کو همچنین توییت کرده که اپل به لطف زتجیره تامین نه چندان پیچیده، می‌تواند تولید هدفون‌های بی‌سیم را به ویتنام منتقل کند. این شرکت هنوز در حال آزمایش و ساخت ایرپاد پرو ۲ است و فرآیندی که به عنوان معرفی تولید جدید (NPI) شناخته می‌شود، یکی از موانع انتقال سریع تولید به ویتنام می‌باشد.

از سوی دیگر کمپانی‌های سازنده ایرپاد مانند Luxshare ICT و Goertek، می‌توانند با راه اندازی دفاتر در ویتنام سود ببرند و خطرات ژئوپلیتیکال را کاهش دهند.

آیا در حال حاضر از ایرپاد پرو استفاده می‌کنید؟ انتظار چه ویژگی‌هایی را برای نسل دوم دارید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.