اپل قصد خرید استارت آپ ماشین‌های خودران Drive.ai را دارد

طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده، اپل آماده خرید استارت آپ Drive.ai است. ظاهرا کوپرتیونیی‌ها به مهندسین پشت این پروژه علاقه دارند.

اپل نیز به این مسئله واکنش نشان داده که البته پاسخ آن‌ها مبهم و مشکوک است. با توجه به پاسخ اپل شاید حتی این معامله انجام نشود. اپل معمولا در پاسخ به سوالات درباره خرید کمپانی‌های دیگر می‌گوید: کمپانی اپل هر چند وقت یکبار شرکت‌های کوچک را خریداری می‌کند و ما عموما درباره اهداف و برنامه‌ها صحبت نمی‌کنیم. اما غول کوپرتیونیی این بار در پاسخ به خرید Drive.ai گفته: ما واکنشی در مورد گمانه‌زنی‌ها نداریم.

شاید نتوان با یک جمله همه چیز را زیر سوال برد و ما حساس برداشت کرده‌ایم اما بارها از مقامات و سخنگوهای اپل سوالات این چنینی پرسیده شده است و وقتی معامله انجام شده بودT جمله‌ای که در بالا اشاره شد، بیان می‌گردید. ولی به هر حال به نظر می‌رسد که این معامله به طور بالقوه مطرح است.

اگر اپل این شرکت را خریداری هم کند نباید آن را نشانه‌ای برای تولید ماشین خودران با برند اپل دانست. غول دره سیلیکون در گذشته نیز شرکت‌های کوچک بسیاری را خریداری کرده اما فقط از نیروی کار و استعدادهای آن‌ها استفاده نموده است. ممکن است اپل مهندسان Drive.ai را برای پروژه‌های دیگر خود بخواهد اما نمی‌توان انتظار شفاف سازی داشت چون اپل معمولا علاقه‌ای به شفاف سازی در این حوزه ندارد.

منبع The Information
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.