Sign in with Apple یا ورود با اپل اجباری خواهد شد

اپل در کنفرانس اخیرا خود Sign in with Apple یا ورود با اپل را معرفی کرد که خبر خوشحال کننده‌ای است. چون این کمپانی از نظر حفظ حریم خصوصی شهرت خوبی دارد. اما این پایان داستان نیست، چون اپل Sign in with Apple را برای اپلیکیشن‌هایی که ورود با اکانت‌های شخص ثالث دارند را، اجباری خواهد کرد.

این اجبار قطعا برای کاربران خوشایند خواهد بود اما توسعه دهندگان مجبور هستند که این سیستم را پیاده سازی کنند و جدای از آن، توسعه دهندگانی که قصد استفاده سو از اطلاعات کاربران را داشتند با مشکل مواجه می‌شوند.

از معرفی iOS 13:

شما حتما گزینه‌های Sing in with Google و Sing in with Facebook را دیده‌اید، در بسیاری از سایت‌ها به جای ثبت نام و ورود می‌توانید از این دو گزینه استفاده کنید و با اکانت فیسبوک و یا گوگلتان وارد آن سایت شوید. اپل نیز چنین قابلیتی را اضافه کرده است اما Sing with Apple برخلاف فیسبوک و گوگل اطلاعات شخصی شما همانند سن، ایمیل، اسم و فامیل را با آن وب سایت به اشتراک نمی‌گذارد.

در واقع شما می‌توانید دسترسی به ایمیل را به سایت‌ها بدهید اما به شیوه‌ای کاملا متفاوت! وقتی شما انتخاب کنید که ایمیتان از این سایت مخفی شود، اپل یک ایمیل رندم از دامنه خود به شما اختصاص می‌دهد و زمانی که آن ایمیل تصادفی چیزی دریافت کند، به ایمیل اصلی شما ارسال می‌شود. بنابراین شما ایمیل‌های آن برنامه یا سایت را دریافت می‌کنید اما آدرس ایمیلتان را در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهید.

کاربران به طور کلی به اپل اعتماد دارند، چون آن‌ها موضع گیری‌های سختی در برابر نقض حریم خصوصی دارند. همچنین هیچ وقت نام اپل در میان کمپانی‌هایی که از اطلاعات کاربران سو استفاده می‌کنند نبوده است.

در حال حاضر مشخص نیست که ورود با اپل در پلتفرم‌های غیر اپلی چگونه کار خواهد کرد. شاید ورود با اپل تحت وب راهکار اپلیکیشن‌های ویندوز و یا اندرویدی باشد، به هر حال اپل قطعا بهترین راهکار را برای اجرایی کردن آن در نظر دارد.

منبع BrinkWire
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.